Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František chystá cestu do Indonésie, bude předsedat mezináboženskému setkání v mešitě

Ze světa / / ČTK / 6. července 2024 23:52
Papež František chystá cestu  do Indonésie, bude předsedat mezináboženskému setkání v mešitě

Papež František na kolečkovém křesle
Autor: Skynews

Řím - Vatikán dne 5. července oznámil dosud nejdelší zahraniční cestu papeže Františka, píše agentura APOD. Hlava katolické církve pojede v září do Singapuru, Papuy Nové Guiney, Východního Timoru a Indonésie, kde bude v jakartské mešitě předsedat mezináboženskému setkání. Indonésie je největší dominantně muslimskou zemí na světě. Cestu má 87letý papež naplánovanou mezi 2. a 13. zářím.

Cestu do Asie měl František původně podniknout v roce 2020, zbrzdila ji však pandemie covidu-19. S 11 naplánovanými dny bude letos nejdelší cestou, kterou vatikánský suverén za 11 let ve funkci absolvoval. Ve vzduchu visí otázka papežova zdraví, podotýká AP, ačkoliv v posledních měsících František působil, že se zdravotně cítí dobře, byť se při svých cestách stále častěji spoléhá na invalidní vozík.

V Asii papeže čekají setkání s hlavami států a vlád, rozhovory s diplomaty, vrcholně postavenými církevními představiteli i veřejné bohoslužby. Kromě toho má v itineráři setkání s mladými lidmi, chudými a hendikepovanými i seniory, píše APOD.

Na Východním Timoru, bývalé portugalské kolonii, má katolická církev významný vliv. František se nicméně patrně setká s negativním odkazem nositele Nobelovy ceny za mír z roku 1996, biskupa Carlose Ximenese Bela, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání zdejších chlapců v 90. letech. Od Vatikánu v roce 2020 dostal mimo jiné zákaz kontaktů s nezletilými.

Po návratu do Říma v polovině září se papež hodlá vydat na čtyřdenní návštěvu Belgie.

 

 

 

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)