Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kostelní sbírka vynesla přes 11 milionů korun, pomůže pronásledovaným křesťanům

Domácí zpravodajství / / ČTK / 8. července 2024 23:26
Kostelní sbírka vynesla přes 11 milionů korun, pomůže pronásledovaným křesťanům

Mapa 50 zemí, kde je nejtěžší praktikovat křesťanství
Autor: Open Doors

Velehrad (Uherskohradišťsko) - Kostelní sbírka určená pro pronásledované křesťany a další potřebné v zahraničí loni vynesla 11,28 milionu korun. Biskupové na 140. plenárním zasedání České biskupské konference (ČBK), které se konalo 6.- 8. července ve Velehradě na Uherskohradišťsku, rozhodli, že polovinu vybrané částky obdrží Charita ČR. Peníze použije na své aktivity na Blízkém východě. Druhou polovinu získá Latinský jeruzalémský patriarchát, prostřednictvím kterého výtěžek pomůže pronásledovaným křesťanům ve Svaté zemi, uvedla v tiskové zprávě ze dne 8. července mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Členové ČBK se zabývali i dalšími ekonomickými otázkami společností, které spadají pod její gesci. Novým jednatelem společnosti Katmedia, která sdružuje Katolický týdeník a Karmelitánské nakladatelství, ustanovili nastupujícího generálního sekretáře ČBK Romana Czudka.

Biskupové hovořili také o přípravách na Svatý rok 2025 a organizaci a programu Národní pouti do Říma, která je naplánována na 28. až 30. března příštího roku. „Všechna biskupství již obdržela k distribuci do farností kartičku s modlitbou, hymnou a stručnými informacemi k národní pouti v Jubilejním roce. Věřící budou o dalších informacích k pouti postupně informováni,“ uvedla Klimentová.

Svatý rok katolické církve začne ve Vatikánu 24. prosince letošního roku a skončí 6. ledna 2026, oznámil letos v květnu bulou papež František. Pořadatelé řádného Svatého roku, který církev vyhlašuje jednou za 25 let, očekávají příští rok v Římě až 32 milionů poutníků, napsala agentura AFP. Pro Vatikán je Svatý rok staletou tradicí, kdy věřící putují do Říma, aby navštívili hroby svatých Petra a Pavla a byly jim odpuštěny jejich hříchy. První Svatý rok vyhlásil papež Bonifác VIII. v roce 1300, nyní se konají každých 25 let.

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)