Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež: U stolu vypněte telefony, rodina by spolu měla hovořit

Ze světa

Papež: U stolu vypněte telefony, rodina by spolu měla hovořit

ČTK / 31. 12. 2019 11:41

Vypněte u stolu telefony, rodina by spolu měla hovořit, naléhal v neděli na mladé věřící shromážděné na Svatopetrském náměstí u příležitosti svátku svaté rodiny papež František. Za vzor jim v tom dával Ježíše, Marii a Josefa.

Ze světa

Na španělskou svatojakubskou stezku vyrazilo letos rekordních 350.000 lidí

ČTK / 31. 12. 2019 11:35

Na španělskou svatojakubskou stezku vyrazilo letos rekordních 350.000 lidí Španělskou částí slavné svatojakubské poutní stezky letos prošel rekordní počet lidí. Podle španělské rozhlasové stanice COPE do města Santiago de Compostela v Galicii vyrazilo nejspíš více než 350.000 poutníků.

Domácí zpravodajství

Papež pozdravil setkání komunity Taizé ve Wroclawi. Příští rok bude v Turíně

Vatican news, red. / 28. 12. 2019 15:24

Papež pozdravil setkání komunity Taizé ve Wroclawi. Příští rok bude v Turíně „Kéž společně odkryjete, že vás ukotvení ve víře vybízí, abyste vycházeli vstříc jiným lidem a reagovali na výzvy, které nám klade dnešní společnost, zejména pak na nebezpečí ohrožující náš společný domov“, píše papež František účastníkům evropského setkání mládeže, které dnes začíná v polské Wroclawi. Již po dvaačtyřicáté tuto pouť důvěry na zemi pořádá ekumenická komunita z Taizé.

Ze světa

Papež, arcibiskup Welby a skotský reverend podpořili mír v Jižním Súdánu. Papež chce zemi navštívit

ČTK / 25. 12. 2019 21:15

Papež, arcibiskup Welby a skotský reverend podpořili mír v Jižním Súdánu. Papež chce zemi navštívit Papež František, arcibiskup z Canterbury Justin Welby a představitel skotské presbyteriánské církve reverend John Chalmers v mimořádném vánočním poselství vyzvali vůdce znepřátelených stran v Jižním Súdánu, aby dodrželi slib a začátkem roku 2020 vytvořili vládu národní jednoty. Obyvatelé nejmladší země světa se hlásí převážně ke křesťanské víře a stabilní mír by umožnil návštěvu papeže v Jižním Súdánu

Ze světa

V Notre-Dame poprvé po více než 200 letech nebyla půlnoční. Arcibiskup slavil v cirkuse

ČTK, red. / 25. 12. 2019 20:55

V Notre-Dame poprvé po více než 200 letech nebyla půlnoční. Arcibiskup slavil v cirkuse Poprvé po více než dvou stech letech se letos v pařížské katedrále Notre-Dame nesloužila vánoční půlnoční bohoslužba. Chrám v polovině letošního dubna vyhořel a zůstává od té doby pro veřejnost uzavřen. Náhradní bohoslužba se konala v kostele Saint-Germain l'Auxerrois nedaleko Louvru, pařížský arcibiskup ale odsloužil lituirgii pod cirkusovým šapitó. 

Článek měsíce

Co přineslo uzavření kostelů

Jiří Pavlík / 3. 5. 2020

Kraje

ETF – pastorační a sociální práce
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
18%
 
Částečně
4%
 
Ne
78%
 
(Počet hlasů celkem: 317)