Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Církev poskytne on-line pomoc obětem pohlavního zneužití. Každý čtvrtek bude možné i zavolat

Domácí zpravodajství

Církev poskytne on-line pomoc obětem pohlavního zneužití. Každý čtvrtek bude možné i zavolat

ČTK / 2. 5. 2019 9:12

Česká biskupská konference a konference vyšších řeholních představených chtějí poskytnout péči a pomoc nezletilým a zranitelným obětem pohlavního zneužití duchovním. Ve středu proto spustili kontaktní místo, internetovou stránku www.ochrananezletilych.cz. Na dnešní tiskové konferenci to řekl generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík oceněn za odboj a odpor v době normalizace

ČKA/red / 30. 4. 2019 14:33

Tomáš Halík oceněn za odboj a odpor v době normalizace Náměstek ministra obrany Pavel Beran dnes předal Tomáši Halíkovi dekret a pamětní medaili účastníka odboje a odporu proti komunismu za aktivní protikomunistickou činnost, „spočívající v aktivitách k prosazení svobody náboženského vyznání, v autorském zapojení do tvorby samizdatových periodik, v podílu na tvorbě dokumentů vypovídajících o situaci křesťanů v Československu a v aktivním podílu na vyhlášení a organizaci Desetiletí duchovní obnovy národa“.

Ze světa

Střelec z kalifornské synagogy podle policie asi jednal sám

ČTK / 30. 4. 2019 15:28

Střelec z kalifornské synagogy podle policie asi jednal sám Policejní vyšetřovatelé se domnívají, že muž, který v sobotu v synagoze v kalifornském městě Poway poblíž San Diega zabil ženu a další tři lidi zranil, jednal sám a nebyl součástí žádné organizované skupiny. Devatenáctiletý John Earnest, podezřelý z vraždy a z trojnásobného pokusu o vraždu, je nyní ve vazbě.

Ze světa

Papež daroval 500.000 USD na migranty, kteří míří z Mexika do USA

ČTK / 28. 4. 2019 16:47

Papež daroval 500.000 USD na migranty, kteří míří z Mexika do USA Papež František daroval 500.000 dolarů (11,5 milionu Kč) na migranty ze Střední Ameriky, kteří na cestě do Spojených států zůstali v Mexiku. V sobotu pozdě večer o tom informoval Vatikán.

Domácí zpravodajství

Zeman: Zdanění církevních restitucí podepíšu. Církve prý chtějí již nahrazený majetek

ČTK/red / 26. 4. 2019 6:54

Zeman: Zdanění církevních restitucí podepíšu. Církve prý chtějí již nahrazený majetek Prezident Miloš Zeman podpisem stvrdí novelu zavádějící zdanění peněžitých náhrad pro církve za majetek nevydaný v restitucích. Zeman to řekl v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Návrh komunistů na zdanění náhrad od státu pro církve schválila v úterý Sněmovna. Poslanci přehlasovali veto senátorů

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
73%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
17%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 96)