Prague Pride vrcholí duhovým průvodem za účasti desítek tisíc lidí. Hnutí Logos chystá i bohoslužby

Domácí zpravodajství

Prague Pride vrcholí duhovým průvodem za účasti desítek tisíc lidí. Hnutí Logos chystá i bohoslužby

Vlastní zpráva / 11. 8. 2018 15:52

Duhovým průvodem dnes v Praze vrcholí týdenní festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se sešli na Václavském náměstí, odkud společně vyrazili na Letnou. Podle odhadů organizátorů do průvodu přišlo 35 tisíc lidí. Průvodu se účastní i někteří křesťané individuálně nebo pod hlavičkou spolku LGBT věřících Logos. Logos v neděli 12. srpna od 14 hodin organizuje i společnou bohoslužbu.

Ze světa

"Mr. Bean" považuje přirovnání žen v burkách k poštovním schránkám za dobrý vtip

Vlastní zpráva / 11. 8. 2018 12:33

Britský herec a komik Rowan Atkinson, známý především jako představitel Mr. Beana, se v tisku zastal bývalého ministra zahraničí Borise Johnsona kritizovaného za kontroverzní výrok o burkách. Johnson v něm takto zahalené ženy přirovnal k poštovním schránkám a bankovním lupičům. Atkinson v dopise zaslaném deníku The Times uvedl, že mu přirovnání připadá zábavné. 

Domácí zpravodajství

V neděli na Den židovských památek se otevře řada synagog a dalších míst. Vstupné bude často zdarma

ČTK / 11. 8. 2018 12:28 / TIP REDAKCE

V neděli na Den židovských památek se otevře řada synagog a dalších míst. Vstupné bude často zdarma V neděli 12. srpna na Den židovských památek se otevře řada synagog a dalších míst.  Například v Pardubickém kraji bude přístupných pět míst. Zdarma si pak mohou v neděli prohlédnout návštěvníci mikulovskou synagogu i boskovickou židovskou čtvrť.

Domácí zpravodajství

Svatovavřinecká pouť přilákala na Sněžku stovky lidí včetně bývalého prezidenta Klause

ČTK / 11. 8. 2018 12:15

Svatovavřinecká pouť přilákala na Sněžku stovky lidí včetně bývalého prezidenta Klause Stovky lidí dnes zamířily na nejvyšší horu České republiky Sněžku, kde se uskutečnila tradiční Svatovavřinecká pouť. Po vlně veder v uplynulých dnech, kdy i v Krkonoších teploty vysoko přesahovaly 20 stupňů Celsia, poutníci stoupali na Sněžku v mnohem chladnějším počasí. Na vrcholu Sněžky bylo v poledne zataženo, kolem deseti stupňů.

Domácí zpravodajství

Lidé si při křesťanské i buddhistické pietě připomněli utonulé vietnamské chlapce

Vlastní zpráva / 7. 8. 2018 1:00

Lidé si při křesťanské i buddhistické pietě připomněli utonulé vietnamské chlapce V jezeře Lhota poblíž Staré Boleslavi se minulý čtvrtek utopili dva sedmiletí chlapci vietnamského původu. Na nedělním pietním aktu za oba utonulé chlapce U kříže na lesní cestě vedoucí kolem jezera se sešlo asi 150 lidí, včetně mnoha Vietnamek a Vietnamců.

Článek měsíce

Diskuze o manželství gayů a leseb říká nejvíce o našich stereotypech

Dalibor Špok / 12. 7. 2018

Kraje

Timotej.cz
Immanuel

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je "noblesní katolictví" (typu J. Zvěřiny) v českém prostředí výjimkou?
Ano
54%
 
Není časté, ale není výjimkou
38%
 
Ne
2%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 85)