Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Macron: Náš stát čelí obrození antisemitismu

Ze světa

Macron: Náš stát čelí obrození antisemitismu

ČTK / 21. 2. 2019 16:32

Série antisemitských incidentů ve Francii nekončí poté, co obyvatelé 14. pařížského obvodu našli dnes ráno na desítce budov antisemitské nápisy a hákové kříže. V úterý se něčeho podobného stali svědky obyvatelé východofrancouzské obce Quatzenheim, kde někdo pomaloval desítky hrobů na židovském hřbitově. Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona je antisemitismus v zemi na vzestupu.

Ze světa

Matka představená: Zneužívání jeptišek kněžími je problém i v Polsku

ČTK / 21. 2. 2019 16:29

Matka představená: Zneužívání jeptišek kněžími je problém i v Polsku Problém sexuálního zneužívání jeptišek kněžími už dávno existuje i v Polsku. Uvedla to generální tajemnice konference řeholnic v Polsku Jolanta Olechová. Její slova vyvolala v silně katolickém Polsku rozruch, poznamenala agentura AFP.

Ze světa

Ve Vatikánu dnes začíná summit o sexuálním zneužívání

ČTK / redakce / 21. 2. 2019 9:55 / TIP REDAKCE

Ve Vatikánu dnes začíná summit o sexuálním zneužívání Katoličtí hodnostáři z celého světa v čele s papežem Františkem zahájí dnes ve Vatikánu čtyřdenní summit, který má církvi pomoci očistit se od skandálů spojených se sexuálním zneužíváním mladistvých. Vůbec první podobně významné jednání budou napjatě sledovat rovněž oběti sexuálních útoků ze strany kněží, které požadují, aby katoličtí hodnostáři přijali jasné kroky k nápravě.

Domácí zpravodajství

Další senátní výbor odmítl zdanění náhrad církvím. Proti jsou i senátoři za ČSSD

ČTK / redakce / 21. 2. 2019 9:40 / TIP REDAKCE

Další senátní výbor odmítl zdanění náhrad církvím. Proti jsou i senátoři za ČSSD Senát s největší pravděpodobností zamítne zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Plénu to včera doporučil garanční ústavně-právní výbor hlasy všech přítomných členů z koalice i opozice. Stejný postoj zaujal už dřív hospodářský výbor. Horní komora projedná předlohu poslanců KSČM příští středu.

Ze světa

Problém s Velkým pátkem vyřešili v Rakousku částečným svátkem

ČTK / 20. 2. 2019 11:14

Problém s Velkým pátkem vyřešili v Rakousku částečným svátkem O nějakou hodinu dříve budou moci jít už letos na Velký pátek Rakušané z práce domů. Spolková vláda se totiž dohodla, že den, kdy si křesťané připomínají smrt Ježíše Krista, bude svátkem, ale až od 14:00. Ministři tak reagovali na nedávné rozhodnutí Soudního dvora EU, který označil dosavadní ustanovení, podle nějž je Velký pátek svátkem jen pro členy některých církví, za diskriminační. 

Článek měsíce

Den, kdy začal nenávidět

Zdeněk A. Eminger / 2. 1. 2019

Kraje

IKDP
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je česká katolická církev „dům ze skla“?
Ano
21%
 
Částečně
5%
 
Ne
71%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 453)