Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tomáš Halík vydal prosbu církevním představeným: Umožněte a povzbuďte dobrovolnickou službu

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík vydal prosbu církevním představeným: Umožněte a povzbuďte dobrovolnickou službu

Vlastní zpráva / 19. 10. 2020 20:15 / TIP REDAKCE

Prezidentské České křesťanské akademie a římskokatolický kněz Tomáš Halík dnes zveřejnil výzvu určenou představeným křesťanských církví, řeholí, teologických fakult a seminářů. Žádá v ní, aby církve v současné těžké situaci ukázaly, že tu nejsou jen pro své členy, ale pro všechny, zvláště pro potřebné.

Ze světa

Německo kvůli koronaviru zvýší pomoc přeživším holokaustu

ČTK / 18. 10. 2020 22:40

Německo kvůli koronaviru zvýší pomoc přeživším holokaustu Německo kvůli koronaviru zvýší pomoc pro přeživší holokaustu. Většině lidí, kteří přežili věznění v nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborech, je nyní přes 80 let. Koronavirus pro ně představuje nebezpečí nejen kvůli jejich vysokému věku, ale i proto, že pobyt v táborech jim nenávratně poškodil zdraví.

Ze světa

Před 30 lety obnovili v chrámu Vasilije Blaženého na Rudém náměstí bohoslužby

ČTK / 17. 10. 2020 22:16

Před 30 lety obnovili v chrámu Vasilije Blaženého na Rudém náměstí bohoslužby Před 30 lety,  se v chrámu Vasilije Blaženého na moskevském Rudém náměstí poprvé po více než sedmdesáti letech sovětské moci konala slavnostní bohoslužba. Slavnou liturgii sloužil tehdejší patriarcha moskevský a celé Rusi Alexij II. V roce 1929 chrám uzavřeli bolševici a z věží byly sejmuty zvony, od roku 1991 se se v chrámu zase slouží bohoslužby podle pravoslavného ritu.

Ze světa

Papež František blahořečil "světce v džínách"

Vlastní zpráva / 15. 10. 2020 11:24

Papež František blahořečil Papež František minulou sobotu 10. října blahořečil v bazilice svatého Františka z Assisi Carla Acustise, který zemřel v patnácti letech na leukémii. Církev Acutisovu hrobku v Assisi otevřela na začátku měsíce. Jeho tělo, oděné v džínách, svetru a teniskách, vystavila ve svatyni do 17. října.

Domácí zpravodajství

Katolíci v Odrách vztyčili pandemický kříž

ČTK / 14. 10. 2020 11:09

Katolíci v Odrách vztyčili pandemický kříž Římskokatolická farnost v Odrách na Novojičínsku nechala na svahu Tošovického kopce vztyčit pandemický kříž, jenž má připomenout všechny, kteří bojovali proti pandemii nemoci covid-19. Kříž ze světlého mramoru je vysoký něco přes dva metry.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
44%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
5%
 
Ne
47%
 
(Počet hlasů celkem: 354)