Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

Připad biskupa Bicana byl postoupen kárnému výboru

Archiv zpráv / kir / CČSH / 7. března 2007 1:00
Praha - Patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta vydal stanovisko k medializaci případu pražského biskupa CČSH Mgr. Karla Bicana. Patriarcha ve zprávě uvádí, že již 8. ledna 2007 vyzvala biskupa Bicana ústřední rada církve k odstoupení z funkce a iniciovala svolání mimořádného diecézního shromáždění k jeho odvolání.

Toto mimořádné shromáždění pražské diecéze, které se konalo 3. března 2007, ukázalo na názorovou rozdílnost uvnitř pražské diecéze. Pro jeho odvolání hlasovalo 117 delegátů a pro jeho setrvání ve funkci bylo 129 delegátů. Podle řádů Církve československé husitské na tomto diecézním shromáždění k odvolání nedošlo.

Případ se však dotýká celku církve. Diecézní biskup je současně biskupem vykonávajícím duchovenskou službu v celé církvi. Podílí se na ordinaci jiných biskupů, světí kněze, účastní se aktivně celocírkevních akcí. Jako člen ústřední rady jedná a spolurozhoduje o záležitostech celé husitské církve v České republice, zasedá v dalších celocírkevních orgánech. Proto má oprávnění se k jeho případu vyjádřit a zaujmout stanovisko celek církve.

Případ poškozující CČSH v očích veřejnosti byl postoupen církevnímu kárnému výboru na základě usnesení ústřední rady ze dne 10. února 2007. Diecézní shromáždění není jediným prostorem pro demokratické a spravedlivé řešení tohoto případu v Církvi československé husitské, stoji ve zprávě patriarchy.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1307)