Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Předsednictvo KDU-ČSL se distancovalo od názorů ministra Cyrila Svobody

Archiv zpráv / toz / Vlastní zpráva / 13. srpna 2007 2:00
Praha - KDU-ČSL se prostřednitvím tiskové zprávy distancovalo od snahy ministra a předsedy Legislativní rady vlády Cyrila Svobody otevřít diskusi na téma financování církví. Ministr Svoboda prosazuje, aby část přijmů plynulo církvím prostřednictvím placení 1 procenta ze mzdy aktivních věřících.

"KDU-ČSL se prostřednictvím resortního ministra kultury Václava Jehličky podílí na řešení problematiky vztahu státu a církví. Návrh ministerstva kultury projde legislativním meziresortním řízením, bude diskutován s koaličními partnery a jako vládní návrh předložen Parlamentu ČR," uvedl v reakci na Svobodův návrh tiskový mluvčí křesťanských demokratů Martin Horálek.

"Publikovaný názor poslance Cyrila Svobody ze dne 11. 8. 2007 je jeho osobním příspěvkem do debaty a není oficiálním stanoviskem KDU-ČSL," uzavřel pro Magazín ChristNet.cz lidovecký mluvčí Horálek.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
ETF – pastorační a sociální práce

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
18%
 
Částečně
0%
 
Ne
82%
 
(Počet hlasů celkem: 11)