Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Protesty proti Obamovu doktorátu sílí

Archiv zpráv / igi / Vlastní zpráva / 7. dubna 2009 2:00

USA - Už asi čtvrt milionu podpisů má petice, která protestuje proti plánovanému květnovému vystoupení prezidenta Baracka Obamy na University of Notre Dame, které má být navíc spojeno s udělením čestného doktorátu. K protestům se připojila i řada biskupů a vůdčích osobností amerického katolicismu. Protestující se nemohou smířit s tím, že by radikálně propotratový prezident mluvil na půdě přední katolické univerzity a přijímal od ní pocty. Protipetice vytvořená na podporu rozhodnutí univerzity sesbírala zatím jen asi 30 tisíc podpisů.

Biskup diecéze South Bend, na jejímž území univerzita leží, již prohlásil, že se na protest slavnosti nezúčastní. Kritici pozvání mluví o zradě poslání univerzity a o skandálu a poukazují na rozhodnutí americké biskupské konference z roku 2004, které zakazuje katolickým institucím udílet pocty lidem, kteří zásadním způsobem porušují fundamentální principy katolické víry a morálky, což Obama činí v míře, která nemá mezi jeho předchůdci obdoby. Kardinál George, arcibiskup Chicaga, prohlásil, že toto pozvání je ostudné a že Notre Dame zjevně nechápe, co to znamená být katolickou univerzitou.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
12%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
88%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 84)