Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Černé na Žďársku postavili unikátní kapli sv. Antonína

Archiv zpráv / hav / ČTK / 12. června 2006 2:00
Černá (Žďársko) - Unikátní kapli svatého Antonína vysvětil o víkendu v Černé na Žďársku brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Nová sakrální stavba přišla na 4,5 milionu korun. Přispěli na ni obec a věřící. Má neobvyklý tvar lodě s dřevěným pláštěm.

"O stavbě kaple se v obci mluvilo asi 80 let, její příprava začala v roce 2001 a práce skončily přesně před letošní poutí," řekl starosta Petr Plocek.

Kaple zasvěcená svatému Antonínovi se dříve nacházela v zámku. Po restituci areálu a následném prodeji byla odsvěcena a zrušena. Nová stavba je dílem architekta Ladislava Kuby. Stavební povolení bylo vydáno v polovině roku 2004, ale samotné stavební práce byly kvůli plynofikaci o rok odloženy. Začaly loni v dubnu.

Kaple postavená na břehu Křivského potoka a Mlýnského rybníka je dlouhá 27 metrů a v nejširším místě měří téměř sedm metrů. Má dvě řady lavic a vejde se do ní na 70 lidí. Zvýšená základová deska chrání objekt před záplavovou vlnou a uvnitř je umístěna vzduchotechnika na větrání a vytápění.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
MOdlitba za domov 2019

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 602)