Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Evropský parlament odsoudil pronásledování křesťanů

Ze světa / juml / IDEA / 17. října 2013 9:48
Evropský parlament odsoudil pronásledování křesťanů

Evropský parlament ve Štrasburku
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Štrasburk - Evropský parlament poprvé odsoudil pronásledování křesťanů. V rezoluci, kterou 10. října podpořily všechny frakce kromě extrémní levice, poslanci odsuzují zločiny na náboženských menšinách v Sýrii, Pákistánu a Íránu.

Mezi jinými zmiňují útok radikálního islámského hnutí Al Nusra na starokřesťanskou vesnici Maalula, kde se dodnes mluví aramejsky, jazykem Ježíš Krista. Dále odsuzují útok na anglikánský kostel pákistánském Péšaváru, při němž  22. srpna přišlo o život 80 věřících. Důvodem „k velkým obavám“ je pro evropské poslance osud íránského pastora Sajída Abedini, který  si ve své zemi odpykává osmileté vězení kvůli založení domácích církví. Má jak íránské, tak americké občanství a o jeho propuštění se telefonicky zasazoval 27. září i prezident Obama v rozhovoru se svým iránským kolegou Ruhanim. Pastorovi přitížilo, že konvertoval od islámu.

Spoluautorem rezoluce proti pronásledování křesťanů je poslanec za CSU Martin Kastler, jenž je zároveň členem ústředního výboru německých katolíků. Ten uvítal, že Evropský parlament se poprvé vyslovil k pronásledování křesťanů, kteří jsou podle něj celosvětově nejpronásledovanější skupinou. Zároveň vytkl evropské komisařce pro zahraniční věci Catherine Ashtonové nečinnost v této záležitosti.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
12%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
10%
 
(Počet hlasů celkem: 49)