Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Světový den mládeže pražské arcidiecéze již tento víkend

Domácí zpravodajství / juml / apha.cz / 8. dubna 2014 13:58

Praha - Papež Jan Pavel II. si přál, aby se mladí lidé každý rok setkávali v diecézích se svými biskupy, a tak i mladé z pražské arcidiecéze náš arcibiskup Dominik Duka zve ke společné oslavě Světového dne mládeže, která probíhá před Květnou nedělí na celém světě. Mottem letošního setkání jsou slova vybraná papežem Františkem: „Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je nebeské království“ (srov. Mt 5,3).

Setkání se bude konat v pátek 11. dubna od 19.00 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze 2 a v sobotu 12. dubna od 9.30 hodin v Salesiánském středisku mládeže v Praze 8  – Kobylisích. Vysokoškoláci a starší mládež se mohou těšit v pátek na komponovaný večer s modlitbou Taizé za účasti bratra Wojtka. V sobotu zveme všechny na úvodní katechezi P. Michala Němečka, návazné diskusní skupinky, odpolední workshopy a semináře na zajímavá témata (mezilidské vztahy, modlitba, svátost smíření, solidarita), společné slavení liturgie, a hlavně na osobní setkání nás všech s naším arcibiskupem Dominikem Dukou. Účast krom výše uvedených také přislíbili: otec biskup Karel Herbst, otcové Radek Martinek, Vladimír Slámečka, Timotej Vácha, Zdenek Wasserbauer, sestra Veronika Barátová a řada dalších zajímavých hostů. V programu nebude chybět místo pro sport, posezení v čajovně či prostor pro modlitbu a svátost smíření. Slavnost vyvrcholí v podvečerních hodinách mší svatou celebrovanou kardinálem Dominikem Dukou. Světový den mládeže koordinuje Arcidiecézní centrum pro mládež Praha.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 903)