Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež odsoudil brutální vraždu jezuitského kněze v Sýrii

Ze světa / juml / ČTK / 9. dubna 2014 16:05
Papež odsoudil brutální vraždu jezuitského kněze v Sýrii

Frans van der Lugt
Autor: www.gesuitinews.it

Vatikán - Papež František dnes odsoudil brutální vraždu nizozemského kněze Franse van der Lugta, který byl v pondělí zabit v syrském Homsu. Během dnešní generální audience na Svatopetrském náměstí vyzval rovněž k ukončení násilí v Sýrii, kterou již více než tři roky sužuje občanská válka. Informovaly o tom světové agentury.

Hlava katolické církve hovořila o zabitém muži jako o "jezuitském bratrovi". "Jeho brutální vražda mě naplňuje hlubokou bolestí a nutí mě znovu se zamyslet nad tím množstvím lidí, kteří trpí a umírají v té zmučené zemi, mé milované Sýrii," řekl papež na závěr svého kázání.

"Z celého srdce vás žádám, abyste se se mnou modlili za mír v Sýrii a v celém regionu. Se znepokojením vyzývám odpovědné osoby v Sýrii i mezinárodní společenství: složte zbraně, ukončete násilí! Už žádnou válku! Už žádnou zkázu!" dodal.

Maskovaní muži pětasedmdesátiletého jezuitu, který žil v Sýrii od konce 60. let, vyvlekli z domu a zastřelili dvěma střelami do hlavy. Van der Lugt v lednu upozornil na humanitární krizi v Homsu a popsal poměry, v nichž tam lidé hladoví.

K vraždě se nepřihlásila žádná skupina a její motiv není jasný. Agentura AP v této souvislosti připomněla, že útok se stal v oblasti ovládané syrskými povstalci, což asi vyvolá obavy křesťanů o jejich osud v případě, že vládu nad zemí ztratí prezident Bašár Asad.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 764)