Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Festivalu Prague Pride se zúčastní i křesťané s odlišnou sexuální orientací

Domácí zpravodajství / / Vlastní zpráva / 8. srpna 2016 13:18
Festivalu  Prague Pride se zúčastní i křesťané s odlišnou sexuální orientací

Prague pride 2013 v ulici Na Příkopě
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Praha - Od pondělí do neděle se v Praze opět koná festival Prague Pride. Ten vyvrcholí sobotním průvodem účastníků. Po celý týden bude probíhat doprovodný program, v jehož rámci se uskuteční mimo jiné množství přednášek, diskusí, promítání filmů nebo workshopů. Již potřetí nabídne svůj program v rámci Pridu také Logos, společenství LGBTQ věřících. Nově se bude konat v komunitním centru Klinika také alternativa k Prague Pride nazývaná Alt*Pride.

V předvečer festivalu nabídl Logos ve spolupráci s Českobratrskou církví evangelickou bohoslužbu s prosbou za jeho zdárný průběh. V závěru se uskuteční ekumenická bohoslužba, které se zúčastní duchovní různých církví na znamení toho, že jsou zde gayové, lesby a další queer osoby respektovány: „Logos chce ukázat, že se lesby ani gayové nemusejí bát křesťanství ani křesťanů.“

V týdnu nabídne spolek svůj stánek v tzv. Pride Village na Střeleckém ostrově. Ze známých osobností, s nimiž se mohou účastníci během programu setkat, jmenujme katolického morálního teologa Jaroslava Lormana, religionistu Ivana Štampacha nebo amerického kněze starokatolické církve Shannona Kearnse – podle slov pořadatelů – prvního trans muže vysvěceného na kněze.

Program LGBTQ spolku věřících přinese témata jako Křesťanská láska a queer teologie (Shannon Kearns), Svět queer a teologické etiky (Jaroslav Lorman), na coming out v rodině se zaměří panel „Mám teplé dítě“, v rámci kterého se bude možné setkat se Svatavou Havlíčkovou, matkou čtrnáctiletého chlapce Filipa, který spáchal sebevraždu.

Spolek Logos založila psychiatrička a bývalá řeholní sestra Dagmar Křížková. V poslední době se spolek stal veřejně známým zejména v souvislosti s výše zmiňovanou smrtí Filipa Havlíčka – syna manželů Havlíčkových, o němž média mluvila spíše jako o synovci moderátorky Pošty pro tebe Ester Janečkové. Čtenáři se v souvislosti LGBTQ věřícími vybaví také loňská kauza s přednáškou americké řeholnice Jeannine Gramick, jejíž konání kardinál Duka zakázal a následně byla přesunuta do auly Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 541)