Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Rakouští biskupové kritizují Hoferův předvolební plakát

Ze světa / kir / ČTK / 24. října 2016 15:43
Rakouští biskupové kritizují Hoferův předvolební plakát

Norbert Hofer
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Vídeň - Prezidentský kandidát pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbert Hofer si dnes vysloužil kritiku od protestantských církví za předvolební plakát se slovy "K tomu mi dopomáhej Bůh". Bůh by podle biskupů neměl být zneužíván k politickým účelům. Hofer kritiku odmítá, informovala agentura APA.

"Boha není možné používat jako nástroj pro vlastní zájmy nebo politické účely," uvedli v prohlášení biskupové tří protestantských církví. Hlásit se otevřeně ke své víře a obracet se na boha s prosbou o pomoc je sice právem každého křesťana, odmítáme ale zapojování boha do předvolební kampaně, uvedli biskupové.

Generální tajemník FPÖ Herbert Kickl dnes ale uvedl, že věta "K tomu mi dopomáhej Bůh", kterou Hofer na plakátu použil vedle nápisu "Za Rakousko srdcem a duší", nijak pojem boha nezneužívá. Stejně tak podle něj nikdo nezneužívá boha, když zdraví "Pozdrav pánbůh" nebo říká "Díkybohu". Věta pramení přímo "ze srdce" pravicového kandidáta, uvedl Kickl.

Hofer v roce 2009 vystoupil kvůli údajnému "honu na čarodějnice proti FPÖ a jejím členům" ze strany nejvyšších katolických kruhů v Rakousku z katolické církve a později se stal evangelíkem.

Norbert Hofer se 4. prosince utká o prezidentský úřad s nezávislým kandidátem podporovaným stranou Zelených Alexanderem Van der Bellenem. Druhé kolo prezidentských voleb, v němž Van der Bellen vyhrál, v červnu ústavní soud kvůli nesrovnalostem zrušil. Říjnový termín voleb ministerstvo vnitra odložilo kvůli vadným obálkám pro korespondenční hlasování.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
13%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
53%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 168)