Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František chce navštívit Jižní Súdán s arcibiskupem z Canterbury

Ze světa / kir / ČTK,red / 27. února 2017 10:10
Papež František chce navštívit Jižní Súdán s arcibiskupem z Canterbury

ilustrační foto: Náboženští představitelé při podpisu deklarace proti otroctví, arcibiskup Welby stojí zcela vzadu ve fialovém.
Autor: facebook.com

Řím -

Papež František hodlá v doprovodu arcibiskupa z Canterbury navštívit Jižní Súdán stižený občanskou válkou a hladomorem. Oznámil to během nedělní návštěvy anglikánského kostela v Římě s tím, že jej ke společné cestě loni vyzvali biskupové.

"Mí poradci a já zkoumáme možnosti cesty do Jižního Súdánu," řekl podle agentury Reuters František. Hodlá prý vyrazit společně s arcibiskupem Justinem Welbym, který je formálně hlavou anglikánského společenství církví. To je s 85 miliony věřících třetím nejpočetnějším seskupením křesťanských církví na světě.

Podle nedávné zprávy OSN trpí více než 100.000 obyvatel dvou okresů Jižního Súdánu hladomorem, který v budoucnu může ohrozit miliony lidí.

Nejmladší stát světa je zmítán takřka od svého založení v roce 2011 etnickým násilím. V prosinci 2013 v zemi vypukla občanská válka. V srpnu 2015 dosáhli znepřátelení politici Salva Kiir a Riek Machar dohody o příměří, boje v Jižním Súdánu ale pokračují.

V důsledku násilností přišly o život desítky tisíc lidí a více než dva miliony lidí opustily své domovy.

Detaily své zvažované návštěvy papež nezveřejnil, podle zdrojů Reuters však chce do země na zřejmě jednodenní cestu vyrazit ještě letos. Welbyho úřad se k informacím nevyjádřil.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
ETF – pastorační a sociální práce

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 311)