Na bohoslužbu za oběti útoků v barcelonském kostele Sagrada Familia přišel král i stovky lidí

Ze světa / kir / Čro, red. / 20. srpna 2017 21:28
Na bohoslužbu za oběti útoků v barcelonském kostele Sagrada Familia přišel král i stovky lidí

Sagrada Família
Autor: Daniel Bartoň

Barcelona - V barcelonském chrámu Sagrada Familia proběhla v neděli dopoledne bohoslužba za oběti atentátů v Katalánsku. Protože jsou mezi zraněnými a mrtvými lidé z 35 zemí, liturgie se částečně konala i v jejich jazycích. Podle Českého rozhlasu přišlo 1800 lidí. V prvních řadách seděli španělští politici i španělský král Filip VI. s manželkou Letiziou.

Barcelonský arcibiskup Juan José Omella zahájil bohoslužbu dopisem od papeže Františka. Pak se přimluvil za klid pro příbuzné 14 obětí útoků i za rychlé zotavení zraněných, kteří zůstávají v nemocnicích. V kritickém stavu je stále 13 lidí.

Katedrála, která se v překladu nazývá Svatá rodina, je symbolem katalánské metropole i jednou z nejznámějších památek Španělska. Stavět se začala v roce 1882, dokončena by měla být v roce 2026. Podle některých medií měla byt samotná katedrála cílem teroristů. Nahrádní útok auty prý zvolili až po předčasném výbuchu tlakových lahví, kdy zřejmě přišli o život i tři z teroristů. 

„Nebyli to muslimové, byli to vrazi“

Barcelonskou hlavní třídou prošlo také procesí desítek muslimů. V lámané španělštině provolávali: „Nebyli to muslimové, byli to teroristi. Byli to vrazi.“ Nechtěli, aby mezi terorismem a islámem bylo rovnítko, dodává server irozhlas.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Immanuel

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by katolická církev reagovat na sexuální zneužívání představiteli církve radikálnějšími změnami předpisů, například zdobrovolněním celibátu?
Ano
46%
 
Ne, zneužívání bylo důsledkem sexuální revoluce šedesátých let
17%
 
Ano, ale zdobrovolnění celibátu vše neřeší. Zneužívání bylo často homosexuální a pedofilní povahy
34%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 417)