Pracovníci církevních škol si stěžují na zpoždění v navyšování platů

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev.cz / 7. prosince 2017 11:23
Pracovníci církevních škol si stěžují na zpoždění v navyšování platů

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative commons

Hradec Králové - Ve dnech 14. - 16. 11. se v Hradci Králové konala každoroční Konference církevních škol a školských zařízení. Sešlo se na ní 140 účastníků, kteří zastupovali škálu od mateřských škol po vyšší odborné školy napříč ekumenickým spektrem. Ředitelé a zástupci zřizovatelů přijali společné prohlášení, které přínášíme v plném znění:

Církevní školy a školská zařízení vykonávají stejně jako školy veřejných a soukromých zřizovatelů veřejnou službu. Jsou otevřeny všem zájemcům a napomáhají k prosazování demokratických principů vzdělávací politiky ve smyslu spravedlivého přístupu ke vzdělávacím příležitostem, při respektování svobodné volby vzdělávací cesty pro občana ČR zaručené Listinou základních práv a svobod. Církevní školy se aktivně zapojují do veškerých vzdělávacích iniciativ včetně inkluze.

Kvalita církevního školství je objektivně zmapovaná Českou školní inspekcí a církevní školy jsou opakovaně hodnoceny jako jedny z nejlepších škol v ČR.

Vítáme celospolečenskou shodu na potřebě navýšit finanční ohodnocení pedagogů. Považujeme však za nespravedlivé, že se toto navýšení ze strany státu již několik let projevuje ve financování církevního školství s přibližně ročním zpožděním.

Z výše uvedených důvodů apelujeme na MŠMT, aby ve spolupráci s pověřenými zástupci církevního školství začalo řešit již nepřehlédnutelný rozdíl mezi financováním veřejného a církevního školství.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

IKDP
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že biologické pohlaví a gender se mohou rozlišovat?
Ano
48%
 
Ne
50%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 214)