Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež kritizoval práci v neděli; lidé nejsou otroci

Ze světa / kir / ČTK / 13. prosince 2017 20:59
Papež kritizoval práci v neděli; lidé nejsou otroci

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative commons

Vatikán -

Papež František dnes obhajoval právo na nedělní odpočinek. Poslední den v týdnu je pro církev dnem radosti a bez práce, připomněl papež během dnešní generální audience s tím, že "některé sekularizované společnosti ztratily křesťanský smysl pro neděli". Informovala o tom agentura AFP.

"Nepracovní neděle v prvních stoletích (našeho letopočtu) neexistovaly: jde o zvláštní příspěvek křesťanství," řekl František. Připomněl tak, že podle biblické tradice nepracují židé v sobotu, zatímco v římské říši nebyl zaveden žádný odpočinkový den v týdnu.

Papež také řekl, že křesťanství dalo lidem smysl nežít jako otroci, když prosadilo neděli v téměř v globálním měřítku jako den odpočinku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 591)