Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikán oznámil změnu náhledu na trest smrti, je nepřípustný

Ze světa / kir / ČTK / 2. srpna 2018 13:38
Vatikán oznámil změnu náhledu na trest smrti, je nepřípustný

ilustrační foto: popravčí místnost ve státní věznici v Kalifornii
Autor: wikipedie.org / Wikipedie Commons

Vatikán -

Římskokatolická církev dnes formálně oznámila změnu svého náhledu na trest smrti, považuje ho za nepřípustný za jakýchkoli okolností. Jak Vatikán oznámil, nový postoj k hrdelnímu trestu odráží názor papeže Františka, který trest smrti naprosto odmítá. Dosavadní katechismus přitom trest smrti povoloval ve výjimečných případech.

Podle současného papeže je trest smrti vždy nepřípustný, protože "útočí na lidskou důstojnost". Do nynější doby platící katechismus, který schválil v roce 1997 papež Jan Pavel II., trest smrti přitom povoloval s tím, že potřeba tohoto trestu "je velmi řídká, téměř neexistující". Katolická církev nicméně hrdelní trest připouštěla v případě, že byl "jediným možným způsobem, jak efektivně chránit lidské životy před nespravedlivým agresorem".

Nové učení nicméně říká, že předchozí politika je zastaralá a že existují i další způsoby, jak chránit společnost, uvedla agentura AP. Podle církevního učení je nyní "trest smrti je nepřípustný, protože jde o útok na nedotknutelnost a důstojnost jedince". Církev by proto uvítala jeho zrušení po celém světě.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Který slovenský kandidát na prezidenta je vám nejsympatičtější?
Čaputová
70%
 
Šefčovič
1%
 
Harabin
4%
 
Mikloško
21%
 
Jiný
4%
 
(Počet hlasů celkem: 218)