Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Církevní škola v Odrách za 31 milionů rozšířila ubytování žákyň

Kraje: Moravskoslezský / / ČTK / 7. února 2019 17:12
Odry (Novojičínsko) -

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách na Novojičínsku za 30,7 milionu korun rozšířila kapacitu pro ubytování studentů. Po kompletní rekonstrukci půdních prostor, kde se například měnily střechy a krovy, se kapacita školního Domova mládeže zvýšila o 24 lůžek. ČTK to sdělil mluvčí ostravsko-opavského biskupství Pavel Siuda.

"Nový domov mládeže vytvoří kapacitu pro 24 děvčat a pomůže naší škole řešit dlouhodobý převis zájmu našich studentek o ubytování. Vyřešení tohoto problému je pro nás jeden ze zásadních úkolů, protože u mnoha uchazečů o studium u nás je nedílnou podmínkou možnosti studia také zajištěné ubytování," uvedla ředitelka školy Pavla Hostašová.

V části podkrovního patra určené domovu mládeže je také pokoj vychovatelek, kuchyňka, společenská místnost a technické místnosti. V části podkroví věnované škole je nová učebna, která bude sloužit jako ateliér, a bude tam také zázemí pro učitele ve dvou kabinetech.

Největší část nákladů uhradilo biskupství, které je zřizovatelem školy. Město Odry přispělo na rekonstrukci částkou 500.000 korun a Moravskoslezský kraj dal 200.000 korun. "Ostravsko-opavské biskupství do postupných rekonstrukcí budov Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách investovalo za posledních 15 let částku převyšující 100 milionů korun," uvedl Siuda.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 135)