Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kněz Zbigniew Czendlik dnes slaví 55. narozeniny

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 6. září 2019 23:32
Kněz Zbigniew Czendlik dnes slaví 55. narozeniny

Zbigniew Czendlik
Autor: facebook.com

Praha - Římskokatolický kněz polského původu Zbigniew Czendlik, který 6. září oslaví 55. narozeniny, působí již dlouhé roky v Česku. Duchovní službu vykonával nejdřív v Náchodě, od roku 1993 pracuje v Lanškrouně. Zde se mu mimo jiné v 90. letech podařilo dokončit opravu zdevastovaného kostela svatého Václava. V roce 2005 po letitém úsilí také zahájil provoz Rodinného dětského domova v Žichlínku na Orlickoústecku.

Rodák z polské Brenné (1964), přezdívaný Zibi, absolvoval teologická studia v Katovicích a ve Varšavě. Po jejich skončení byl v roce 1989 vysvěcen na kněze. Zpočátku působil v polském Chořově, v roce 1992 byl vyslán do Česka. Děkanem v Lanškrouně byl jmenován v roce 2008. V březnu 2017 neúspěšně kandidoval do Rady Českého rozhlasu.

Czendlik je mediálně známou osobností. Působí neformálně a bezprostředně. Vystupuje v televizi, moderoval pořady Uchem jehly a U Pastýře. Kniha Postel hospoda kostel, kterou s Czendlikem napsala Markéta Zahradníková, získala v roce 2017 cenu čtenářů v soutěži Magnesia Litera. Ve volném čase sportuje.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Jak hodnotíte pastorační praxi katolické církve vůči homosexuálům?
Je dostatečně vstřícná
17%
 
Respektuje jejich orientaci, ale souhlasím, že dle katechismu církev odmítá jejich sexuální život
31%
 
Požadavky katechismu by se měly změnit, nelze vyžadovat celibátní chování od všech homosexuálů
20%
 
Je velmi negativní až vulgární navzdory požadavkům katechismu
32%
 
(Počet hlasů celkem: 187)