Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Na Týnském chrámu je znovu kalich jako gesto smíření katolíků a evangelíků

Domácí zpravodajství

Na Týnském chrámu je znovu kalich jako gesto smíření katolíků a evangelíků

ČTK/red / 21. 2. 2018 17:24

Průčelí Týnského chrámu na Staroměstském náměstí v Praze ozdobil pozlacený kalich s hostií. Instalovala ho tam Římskokatolická farnost Matky Boží, aby připomínal, že tento kostel býval od počátku 15. století do roku 1621 předním kostelem strany podobojí. Kalich s hostií byl na průčelí umístěn na základě usnesení České biskupské konference jako gesto ekumenického smíření.

Ze světa

Zemřel známý baptistický kazatel Billy Graham, duchovní rádce 12 amerických prezidentů

ČTK/red / 21. 2. 2018 17:06

Zemřel známý baptistický kazatel Billy Graham, duchovní rádce 12 amerických prezidentů  Ve věku 99 let dnes zemřel známý americký baptistický kazatel Billy Graham, který působil jako duchovní poradce prezidentů Spojených států. O Grahamově skonu informoval jeho mluvčí Jeremy Blume. Kazatel zemřel ráno místního času (odpoledne SEČ) ve svém domě v Montreatu v Severní Karolíně.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo vnitra zamítlo většinu žádostí čínských křesťanů o azyl

ČTK/Respekt / 21. 2. 2018 15:13

Ministerstvo vnitra zamítlo většinu žádostí čínských křesťanů o azyl Ministerstvo vnitra si ve středu pozvalo skupinu více než čtyřiceti žadatelů a ústně jim tlumočilo verdikt. Žádost o azyl podle informací Respektu dostalo osm z nich, ostatním ji zamítlo.  Vnitro je považuje za bezpečnostní riziko: panuje obava, že jde o cílenou migraci a že budou komunikovat s cizími bezpečnostními složkami.

Ze světa

Nigerijský biskup Okpaleke abdikoval. Diecéze ho nepřijala kvůli odlišné etnické příslušnosti

radVat / 21. 2. 2018 10:29

Nigerijský biskup Okpaleke abdikoval. Diecéze ho nepřijala kvůli odlišné etnické příslušnosti Papež František přijal abdikaci na úřad biskupa nigerijské diecéze Ahiara. Mons. Peter Ebeke Okpaleke. Tak vyřešil situaci vzniklou těsně po jeho jmenováním před šesti roky, kdy prakticky veškerý klérus, mužské i ženské řehole jeho jmenování nepřijaly a bojkotovaly jeho pastýřskou službu. Důvodem byla skutečnost, že biskup Okpaleke nepochází z většinového etnika Mbaise

Ze světa

Papež Pavel VI. má být letos prohlášen za svatého

ČTK,red / 21. 2. 2018 10:00

Papež Pavel VI. má být letos prohlášen za svatého Bývalý papež Pavel VI., který v roce 1968 odsoudil vstup vojsk Varšavské smlouvy do Československa, bude v letošním roce prohlášen za svatého. Rozhodl o tom současný papež František. Pavel VI., který stál v čele římskokatolické církve v letech 1963 až 1978, se zasloužil o její větší otevírání světu v pokoncilní době, například iniciováním dialogu se světskou společností či jinými církvemi.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 877)