Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Bývalý fotbalový „Rudý ďábel“ Mulryne byl vysvěcen na kněze

Ze světa

Bývalý fotbalový „Rudý ďábel“ Mulryne byl vysvěcen na kněze

ČTK / 11. 7. 2017 23:56

Bývalý severoirský fotbalista Philip Mulryne byl o víkendu vysvěcen na kněze a završil tak velkou životní proměnu. Někdejší hráč Manchesteru United, jenž kdysi vydělával až 600.000 liber ročně a užíval si bouřlivého života, spojil svou budoucnost v římskokatolické církvi s dominikánským řádem a přijal slib chudoby.

Ze světa

Vatikán spustil interaktivní web k biskupské synodě o mladých

Cirkev.cz / 11. 7. 2017 23:50

Vatikán spustil interaktivní web k biskupské synodě o mladých Vatikán v polovině června spustil interaktivní webové stránky věnované nadcházející biskupské synodě. Ta se bude v říjnu roku 2018 zabývat mladými lidmi, vírou a rozlišování povolání. Součástí stránek je i dotazník, díky němuž se mohou mladí lidé zapojit do příprav synody.

Domácí zpravodajství

Na celostátní setkání dorazí do Olomouce tisíce mladých katolíků

ČTK / 11. 7. 2017 23:24

Na celostátní setkání dorazí do Olomouce tisíce mladých katolíků O více než 120 tématech z nejrůznějších oborů budou diskutovat účastníci celostátního setkání mládeže, které se uskuteční 15. až 20. srpna v Olomouci. Šestidenního programu s promluvami českých a moravských biskupů se podle odhadu pořadatelské Sekce pro mládež České biskupské konference letos zúčastní více než 7000 lidí.

Ze světa

Starokatolíci a anglikáni mají plné svátostné společenství. Sešli se ke koordinaci spolupráce

Vlastní zpráva / 10. 7. 2017 14:08

Starokatolíci a anglikáni mají plné svátostné společenství. Sešli se ke koordinaci spolupráce Bonnská dohoda mezi anglikánskou a starokatolickou církví z roku 1931 je jednou z vůbec prvních ekumenických dohod o plném církevním společenství na světě. Na základě této dohody sdíli starokatolíci a anglikání plné svátostné společenství. Ke koordinaci vzájemné spolupráce je vytvořena Anglikánsko-starokatolická mezinárodní koordinační rada, která ve dnech 4.-7. července zasedala  v německém Königswinteru. Českou starokatolickou církev zastupoval Petr Jan Vins, starokatolický duchovní, který zároveň působí jako tajemník Ekumenické rady církví ČR.

Výběr Christnetu

Prosíme podpořte provoz magazínu Christnet.eu i v letních měsících. Okurkovou sezónu nedržíme

Vlastní zpráva / 10. 7. 2017 10:18

Prosíme podpořte provoz magazínu Christnet.eu i v letních měsících. Okurkovou sezónu nedržíme Prosíme podpořte provoz portalu magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Na účtu je aktuálně necelých šest set korun, které nepokryjí měsíční náklady na provoz. Okurkovou sezónu nedržíme a chceme Vás informovat i na dovolených a prázdninových pobytech.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
38%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
24%
 
Ne
36%
 
(Počet hlasů celkem: 45)