Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikán zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate

Ze světa

Vatikán zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate

cirkev.cz / 12. 4. 2018 10:28

Vatikán zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka nazvanou Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte) – O povolání ke svatosti v dnešním světě. Ta vybízí k nespokojenosti s průměrností a zve ke svatosti, k jejímuž dosažení napomůže - kromě jiného – i smysl pro humor. 

Domácí zpravodajství

Scéna s Ježíšem znásilňujícím muslimku vyvolala ostrou kritiku. Zastavení hry ale neprošlo

ČTK / 10. 4. 2018 20:45

Scéna s Ježíšem znásilňujícím muslimku vyvolala ostrou kritiku. Zastavení hry ale neprošlo   Koaliční lidovci ani opoziční komunisté dnes při zasedání brněnského zastupitelstva neuspěli s návrhy na vyjmutí hry Naše násilí a vaše násilí z programu květnového festivalu Divadelní svět Brno. Hra, ve které mimo jiné Ježíš znásilňuje muslimskou ženu, podle nich uráží víru a může být bezpečnostním rizikem. Zastupitelé se na toto téma několik desítek minut přeli, návrh na stažení inscenace ale nebyl schválen.

Ze světa

Velkopáteční dohoda ukončila desetiletí sektářského násilí v Irsku

ČTK, red. / 10. 4. 2018 11:55

Velkopáteční dohoda ukončila  desetiletí sektářského násilí v Irsku Tři desítky let trvající sektářské násilí mezi probritskými protestanty a katolickými republikány ukončila před 20 lety takzvaná Velkopáteční dohoda. Tuto smlouvu o budoucím mírovém uspořádání v Severním Irsku uzavřelo 10. dubna 1998 na zámku Stormont osm katolických a protestantských stran.

Domácí zpravodajství

Lidé mohou v kostelích přispět na pomoc obyvatelům Sýrie. Papež odsoudil chemický útok

ČTK, red. / 9. 4. 2018 6:47

Lidé mohou v kostelích přispět na pomoc obyvatelům Sýrie. Papež odsoudil chemický útok Věřící českých a moravských diecézí mohou v neděli 15. dubna přispět na pomoc lidem ve válkou zmítané Sýrii. Peníze získané v celonárodní kostelní sbírce Charita ČR poskytne na spolufinancování projektu Pomoc nejzranitelnějším v Damašku, který na místě zajišťují Sestry Dobrého pastýře (GSS).

Domácí zpravodajství

Satirický web Tisickrate.cz získal cenu Magnesia Litera

wikipedia.cz / 7. 4. 2018 10:36

Satirický web Tisickrate.cz získal cenu Magnesia Litera Katolické recesistické internetové periodikum Tisickrate.cz získalo tento týden prestižní ocenění Magnesia Litera 2018 v kategorii „Blog roku“. Tvůrcům webu se tak podařilo napodruhé nominaci proměnit, na Magnesii Literu bylo Tisickrate.cz totiž navrženo již v minulém roce.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 585)