Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nalezený dokument má zkomplikovat restituce benediktinů na Broumovsku

Domácí zpravodajství

Nalezený dokument má zkomplikovat restituce benediktinů na Broumovsku

Česká televize/iDnes.cz / 18. 9. 2013 12:15

Benediktinům z broumovského kláštera přibyla v boji o vrácení majetku značná komplikace. Pozemkový úřad totiž získal dosud neznámé dokumenty z archivu ministerstva zemědělství. Spis uvádí, že pozemky za více než miliardu korun stát odebral ještě před únorem 1948 – a to na základě Benešových dekretů. Podle dokumentu totiž někteří broumovští  benediktini za války otevřeně spolupracovali s nacisty.

Kultura

Příběh umučeného kněze Toufara se dočkal uvedení na operní scénu

Proglas.cz / 18. 9. 2013 11:52

Příběh umučeného kněze Toufara se dočkal uvedení na operní scénu Z dobových tištěných, zvukových a obrazových dokumentů vychází komorní opera Toufar. Dnes má premiéru v pražském Divadle Kolowrat. Dílo Aleše Březiny pojednává o vyšetřování takzvaného číhošťského zázraku.

Domácí zpravodajství

Zájem studentů přesahuje nabídku církevního školství

Proglas.cz/red / 17. 9. 2013 13:39

Zájem studentů přesahuje nabídku církevního školství Na včerejší svátek svaté Ludmily v Česku připadá také Den církevního školství. Katoličtí zřizovatelé provozují v zemi přes 60 vzdělávacích zařízení pro více než 18 tisíc žáků a studentů. Zájem studentů přitom překračuje možnosti nabídky církevního školství.

Ze světa

Kubánští biskupové vyzývají k politickým změnám v zemi

ČTK / 17. 9. 2013 13:18

Kubánští biskupové vyzývají k politickým změnám v zemi Římskokatolická církev na Kubě vyzvala komunistický režim k politickým reformám v zemi, které by měly provázet už zahájené sociální a ekonomické změny. Podle agentury AP tak učinila biskupská konference ve svém prvním pastýřském listu po dvaceti letech, jenž včera zveřejnila.

Domácí zpravodajství

Technaři chtějí protestovat na Svatováclavské pouti v Staré Boleslavi - AKTUALIZOVÁNO

ČTK / 17. 9. 2013 10:33

Technaři chtějí protestovat na Svatováclavské pouti v Staré Boleslavi - AKTUALIZOVÁNO Členové techno kultury Do It Yourself (DIY) chtějí na tradiční Svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi protestovat proti sílící moci katolické církve a také věznění členek hudební skupiny Pussy Riot v Rusku. Proto plánují 28. září na tomtéž místě souběžně uspořádat 10. ročník svého karnevalu, kterého se obvykle účastní několik tisíc lidí.

Článek měsíce

Kdo jsou oponenti papeže Františka a jaké jsou jejich pohnutky?

Sonja Strube / 28. 5. 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
53%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
17%
 
Ne
27%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 210)