Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Uctění památky sv. Václava při prezidentské inauguraci obohatí nové prvky

Domácí zpravodajství

Uctění památky sv. Václava při prezidentské inauguraci obohatí nové prvky

ČTK / 7. 3. 2013 17:27

Páteční ceremonii při uctění památky českého patrona sv. Václava, která se uskuteční v katedrále sv. Víta po prezidentském slibu, doplní několik novinek. Modlitba za vlast bude nově součástí dvacetiminutové pobožnosti, které bude předsedat olomoucký arcibiskup Jan Graubner. K modlitbě před relikvií sv. Václava jsou přizváni i zástupci dalších církví, řekl dnes ČTK arcibiskupský ceremoniář Vojtěch Mátl.

Domácí zpravodajství

Želivští premonstráti uvařili podle staleté tradice postní pivo

ČTK / 7. 3. 2013 11:53

Želivští premonstráti uvařili pro letošní předvelikonoční postní dobu speciální šestnáctistupňové pivo. Připomněli tak tradici ze 17. století, kdy si mniši zvlášť silným sladovým pivem přezdívaným tekutý chléb při půstu dodávali sílu a energii. Želivský klášterní pivovar použil k přípravě tohoto polotmavého moku pět druhů sladů, sdělil ČTK sládek Jiří Novák.

Ze světa

SNAP zařadil Duku mezi 12 kardinálů, kteří nemají morální právo volit papeže

ČTK / 6. 3. 2013 19:24

SNAP zařadil Duku mezi 12 kardinálů, kteří nemají morální právo volit papeže Americká organizace obětí sexuálního násilí a zneužívání kněžími (SNAP) vybrala 12 členů chystaného konkláve včetně českého kardinála Dominika Duky, které považuje za nejhorší možnou volbu nového papeže. Organizace sestavila seznam těch volitelů papeže, kteří podle jejího názoru nereagovali odpovídajícím způsobem na obvinění kněží ze zneužívání, nebo je neadekvátně komentovali v médiích.

Domácí zpravodajství

Arcibiskupství pražské se vyjádřilo k podpisu smlouvy mezi katolickou církví a ČR

APHA / 6. 3. 2013 9:04

Arcibiskupství pražské se vyjádřilo k podpisu smlouvy mezi katolickou církví a ČR Římskokatolická církev dne  22. února přistoupila k podpisu smlouvy s Českou republikou. Tento administrativní úkon požadovaný platným zákonem o majetkovém vyrovnání je prvním postupným krokem k ekonomické odluce církve a státu a následnému samofinancování činnosti církve. Arcibiskupství pražské vydalo k této události prohlášení.

Domácí zpravodajství

Přípravy ekumenického festivalu UNITED již začaly

Proglas / 6. 3. 2013 8:52

Necelý půlrok zbýva do začátku ekumenického multižánrového festivalu UNITED. Vsetínskou přehlídku hudebníků organizátoři letos naplánovali na 22. až 24. srpna. Jasno už je o čtyřech řečnících i hlavním tématu. V jednání jsou jména zahraničních i tuzemských křesťanských kapel.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020
Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 541)