Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vláda schválila navýšení rozpočtu soukromých a církevních škol o 131 milionů korun

Domácí zpravodajství

Vláda schválila navýšení rozpočtu soukromých a církevních škol o 131 milionů korun

Vlastní zpráva / 18. 4. 2018 10:08

Letošní rozpočet soukromých a církevních škol se zvýší o 131 milionů korun. Na návrh ministra školství Roberta Plagy (ANO) to dnes schválil kabinet v demisi, informoval novináře vicepremiér Richard Brabec (ANO). Jde o částku, kterou resort potřebuje na dorovnání příjmů učitelů neveřejných škol, jejichž mzdy rostou pomaleji než platy na veřejných školách. Brabec řekl, že peníze budou do rozpočtu ministerstva školství putovat z vládní rozpočtové rezervy.

Domácí zpravodajství

Křtů dětí průběžně ubývá, počet křtů dospělých se ale nesnižuje

cirkev.cz, ar / 17. 4. 2018 21:20

Křtů dětí průběžně ubývá, počet křtů dospělých se ale nesnižuje V průběhu posledních let se počet pokřtěných dětí ve střední Evropě snižuje. Stejně tak je tomu i v rámci České republiky, ačkoliv v tuzemsku je pokles minimální. Nejvyšší počty pokřtěných vykazovala katolická církev u nás po revoluci až do roku 2000. Současně došlo k poklesu porodnosti, díky čemuž byla v polovině 90. let křtěna dokonce až čtvrtina všech živě narozených dětí do jednoho roku

Domácí zpravodajství

V brněnské diecézi pokryjí sbírky větší část rozpočtu než příjmy od státu

ČTK / 16. 4. 2018 8:41

V brněnské diecézi pokryjí sbírky větší část rozpočtu než příjmy od státu Brněnské biskupství získalo v roce 2016 poprvé více peněz do svého rozpočtu od věřících, než činil příspěvek od státu. Kostelní sbírky a dary daly dohromady 164 miliony korun, což bylo 34 procent přijmu. Od státu jako příspěvek zejména na platy duchovních biskupství dostalo 147 milionů korun, což bylo 30 procent příjmů; mzdy jsou největší položkou v nákladech. Ekonom brněnského biskupství Petr Zelenka novinářům řekl, že snahou biskupství bude příspěvků od věřících získávat víc; ten státní se každoročně o pět procent snižuje a v roce 2030 skončí. "Naše bohatství jsou lidé, není to majetek," uvedl.

Domácí zpravodajství

Pro ostatky kardinála Berana poletí armádní speciál. Delegaci povede Stropnický

ČTK / 15. 4. 2018 16:18

Pro ostatky kardinála Berana poletí armádní speciál. Delegaci povede Stropnický Koncem příštího týdne budou do Prahy z Říma převezeny ostatky kardinála Josefa Berana, jež jsou dosud pohřbeny v tamní svatopetrské bazilice. Vládní delegace vedená ministrem zahraničí v demisi Martinem Stropnickým (ANO) do Vatikánu odletí ve čtvrtek, ve středu cestu projedná kabinet. V delegaci by měli být i zástupci ministerstva kultury a Kanceláře prezidenta republiky, cesta by bez nákladů na let měla činit půl milionu korun.

Ze světa

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile

ČTK / 13. 4. 2018 14:43

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile Papež František v listu zveřejněném ve středu uvedl, že "vážně pochybil" při posuzování sexuálního a psychického zneužívání mladistvých politicky vlivným knězem v Chile. Oběti zneužívání pozval do Vatikánu, kde je chce požádat o odpuštění.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 138)