Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Oscarový režisér Sorrentino chystá seriál o fiktivním italsko-americkém papeži

Kultura / vlu / ČTK / 11. dubna 2014 16:10
Oscarový režisér Sorrentino chystá seriál o fiktivním italsko-americkém papeži

Paolo Sorrentino
Autor: Flickr.com / Associazione Culturale Cinemazero / Creative commons

Řím - Držitel letošního Oscara pro nejlepší zahraniční film Ital Paolo Sorrentino připravuje televizní seriál nazvaný Mladý papež. Jeho hrdinou bude italsko-americká hlava katolické církve, kterou si italský režisér podle agentury AFP vymyslel a pojmenoval Lenny Belardo.

Zatím nebylo zveřejněno jméno herce, který bude hrát v této fikci prvního italsko-amerického papeže v dějinách církve. Seriál bude mít osm dílů po 50 minutách. Příběh se bude odehrávat ve Vatikánu, Spojených státech, Itálii a Africe, upřesnil italský deník Corriere della Sera.

"Paolo Sorrentino si pro svou první televizní produkci vybral nás," radoval se místopředseda společnosti Sky Italia Andrea Scrosati. "Papež vymyšlený Sorrentinem je někdo, koho máte chuť potkat nejméně jednou za váš život," řekl podle listu Lorenzo Mieli, spoluzakladatel italské společnosti Wildside, která seriál produkuje.

Sorrentino na březnovém rozdávání filmových Oscarů v Los Angeles uspěl s komediálním dramatem Velká nádhera. Italský prezident Giorgio Napolitano vyzdvihl, že toto "nádherné" vítězství navazuje na "velkou tradici italské kinematografie". Kritici hovoří o určité podobnosti s tvorbou legendárního italského tvůrce Federika Felliniho (1920-1993).

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
MOdlitba za domov 2019

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 592)