Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

V Praze bude přednášet přední pravoslavný teolog a kritik vnitřních poměrů v církvi Andrej Kurajev

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 24. dubna 2015 14:56
V Praze bude přednášet přední pravoslavný teolog a kritik vnitřních poměrů v církvi Andrej Kurajev

Jáhen, teolog a populární ruský bloger Andrej Kurajev
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Praha - V těchto dnech pobývá v Praze významný ruský pravoslavný teolog, publicista, spisovatel a populární bloger Andrej Kurajev. V pondělí 27. dubna bude mít přednášku v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici s názvem Proč bych se stal pravoslavným, kdybych byl Angličanem s podtitulem, jak může pravoslavné křesťanství oslovit současného západního člověka, informuje o tom pražská pravoslavná eparchie.

Tento kousavý kritik byl na konci roku 2013 vyloučen z moskevské duchovní akademie za to, že se na svém blogu věnoval poměrům v kazaňském semináři. V tomto pravoslavném semináři v povolžském Tatarstánu bylo zřejmě celé vedení zapleteno do znásilňování mladých seminaristů. Z 74 posluchačů, při vyšetřování 42 potvrdilo, že byli vystaveni sexuálnímu nátlaku. Kurajev se také zastal aktivistek ze skupiny Pussy Riot, které v roce 2012 vešli do moskevské Katedrály Krista Spasitele a před ikonostasem začaly zpívat text písně „Bohorodičko, vyžeň Putina“ kritizující přílišné propojení ruského prezidenta Vladimira Putina a ruského patriarchy Kirilla.

Přednáška začíná v 17.00 a žádné další zatím Kurajev v České republice neplánuje. “Otec Andrej je v Praze soukromě, setkal se zde ale s pražským arcibiskupem Michalem a ten jej požádal o proslovení přednášky. Veřejná přednáška je jen jedna, mimo ni bude mít ještě jednu pro žáky nedělní školy, ale ta je uzavřená a bude spíše pro děti a mládež,” doplnil pro magazín Christnet.cz tajemník pražského arcibiskupa Jiří Jukl.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1288)