Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu v Praze

Domácí zpravodajství / / Vlastní zpráva / 27. června 2016 16:46
Otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu v Praze

svatý Filaret Nový Vyznavač

Praha - První červencový víkend bude slavností pro řeckou pravoslavnou starostylní církev, jež zahájí bohoslužebnou činnost v chrámu svatého Filareta Nového Vyznavače – metropolity, odpůrce komunismu i moskevského patriarchátu kontrolovaného sovětskou vládou.

Chrám se nachází v podzemním prostoru domu v ulici Kováků 18 na Praze 5. Obřad otevření a posvěcení vykoná v sobotu 2.7. od 19-ti hodin vladyka Kliment, správce moravské eparchie. Krom této večerní bohoslužby s posvěcením chrámu zde bude nedělního rána slavena v půl osmé jitřní bohoslužba a v devět hodin svatá liturgie.

Bohoslužby v chrámu svatého Filareta budou následně slaveny vždy první neděli měsíce od devíti hodin.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
42%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
23%
 
Ne
33%
 
(Počet hlasů celkem: 48)