Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Brnem zítra projde pochod na podporu čínských křesťanů žádajících azyl v Česku

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 4. března 2018 18:06
Brnem zítra projde pochod na podporu čínských křesťanů žádajících azyl v Česku

Brněnská katedrála svatého Petra a Pavla
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Brno - Akce začne zítra v 17 hodin v Burešově ulici položením věnce a svíček u pomníku obětem komunismu, lidé se pak průvodem vydají přes Moravské náměstí na náměstí Svobody a před brněnskou radnici. Účast na pochodu přislíbili například senátor Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL) a náměstek primátora města Brno Petr Hladík (KDU-ČSL), celkem by se pochodu měly účastnit desítky lidí.

Cílem pochodu je upozornit na situaci sedmdesáti čínských křesťanů, kterým ministerstvo vnitra minulý týden zamítlo žádosti o azyl. Čínští křesťané na rozhodnutí čekali více než dva roky, azyl nakonec Česko udělilo pouze osmi lidem. Podle právničky Hany Frankové z Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) jsou odůvodnění, která zatím právníci pročetli, poměrně zvláštní, jelikož se v drtivé většině shodují. K tíži prý čínským křesťanům úředníci přičítají to, že do země přijeli ve větší skupině, měli platné doklady nebo začali v nové zemi rychle pracovat.

Organizátor akce Vojtěch Vymazal, který rovněž chystá dopis primátorovi Brna Petru Vokřálovi a hejtmanovi Jihomoravského kraje Bohumilu Šimkovi. „Doufám, že se případu ujmou ještě ve větší míře média a politici, než tomu bylo doposud a vše dobře dopadne,“ doplňuje Vymazal.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
3%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
5%
 
Nechodím k žádným volbám
3%
 
(Počet hlasů celkem: 114)