Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Novým českým velvyslancem ve Vatikánu bude Václav Kolaja

Domácí zpravodajství / kir / cirkev.cz / 23. března 2018 11:16
Novým českým velvyslancem ve Vatikánu bude Václav Kolaja

Nový velvyslanec Václav Kolaja
Autor: archiv MZV

Praha, Vatikán - Na místo Pavla Vošalíka, který ve Vatikánu působil téměř 10 let, nastoupí kariérní diplomat Václav Kolaja. Nový velvyslanec by měl v květnu předat pověřovací listiny papeži Františkovi, píše server cirkev.cz.

Václav Kolaja vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí a působil v diplomatickém protokolu, odkud se přemístil do odboru politických vztahů s EU. Také má zkušenosti ze zastupitelských úřadů v Londýně, Bruselu a Washingtonu. Pracoval na postu koordinátora kybernetické bezpečnosti na MZV. Od 1. června 2016 byl náměstkem ministra zahraničních věcí.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
15%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
9%
 
(Počet hlasů celkem: 65)