Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Mluvčí Vatikánu Greg Burke nečekaně rezignoval

Ze světa / kir / / 1. ledna 2019 13:12
Mluvčí Vatikánu Greg Burke nečekaně rezignoval

Ilustrační foto: Bazilika sv. Petra ve Vatikánu
Autor: Wikipedia.org / Monchensea / Wikimedia Commons

Vatikán - Mluvčí Vatikánu Greg Burke a jeho zástupkyně nečekaně ohlásili poslední den v roce rezignaci na své funkce. Oznámila to vatikánská tisková služba. Neuvedla však, jaký je důvod odchodu dvou klíčových lidí, kteří pomáhají vytvářet veřejný obraz katolické církve. Papež František rezignace přijal, na jeho pokyn bude tiskové oddělení dočasně řídit Alessandro Gisotti, který měl dosud na starosti koordinaci sociálních sítí.

Američan Burke se vatikánským mluvčím stal v červenci 2016, kdy nahradil svého dlouholetého předchůdce Federika Lombardiho. Spolu s Burkem odchází i jeho pravá ruka, Španělka Paloma Garcíaová Ovejerová.

„Paloma a já jsme podali rezignaci s účinností od 1. ledna. Domníváme se, že nyní, kdy oddělení komunikace ve Vatikánu prochází restrukturalizací, by bylo nejlepší, aby si Svatý otec zcela svobodně vybral nový tým,“ uvedl Burke na twitteru.

Oddělení komunikace prodělalo v posledních týdnech významné personální změny. Před dvěma týdny papež jmenoval jako hlavního editora do nově zřízeného řídícího oddělení vatikánských mediálních služeb italského novináře Andreu Tornielliho. Nové obsazení má i post šéfredaktora vatikánského listu Osservatore Romano, kde Giovanniho Mariu Viana nahradil publicista Andrea Monda.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
59%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
13%
 
Ne
26%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 702)