Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Z luxusního bytu limburského biskupa se stalo muzeum

Ze světa / / ČTK, mn / 17. dubna 2019 13:28
Z luxusního bytu limburského biskupa se stalo muzeum

Ilustrační foto: areál biskupského sídla v Limburgu
Autor: Wikipedia.org / Cirdan / Creative Commons

Limburg -

Biskupství v západoněmeckém Limburgu využilo prostory bývalého luxusního bytu kritizovaného a odvolaného biskupa Franze-Petera Tebartze-van Elsta ke zřízení muzea dějin biskupství. Diecézní muzeum bylo otevřeno v přízemí, zatímco podzemí slouží jako depozitář.

Současný limburský biskup Georg Bätzing dnes večer při otevření muzea vyjádřil radost nad tím, že se podařilo prostory zpřístupnit veřejnosti. Původní byt o rozloze 280 metrů čtverečních byl podle údajů biskupství přebudován za 225.000 eur (téměř 5,8 milionu korun). Například do vestavěné knihovny, zabírající celou jednu stěnu v někdejší pracovně rozmařilého duchovního, se vešlo na 130 exponátů.

Tebartz-van Elst se musel před pěti lety vzdát úřadu zejména kvůli explozi nákladů na vybudování nového sídla biskupství. Vyšplhaly se na zhruba 31 milionů eur. Součástí komplexu byl i luxusně zařízení biskupský byt s volně stojící vanou, vestavěným nábytkem a rafinovanou osvětlovací technikou. Návštěvníci si nyní mohou prohlédnout i soukromou kapli, kterou měl biskup k dispozici.

Bätzing, který je nástupcem Tebartze-van Elsta, se do biskupského bytu nepřestěhoval. V listopadu roku 2017 začala přestavba místností. Loni v březnu bylo oznámeno, že diecéze musí kvůli chybnému plánování a chybějícímu stavebnímu povolení nést další dodatečné náklady. Ty byly zahrnuty do celkových nákladů na přestavbu ve výši 225.000 eur, uvedlo biskupství.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 348)