Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Československá církev husitská zřídí v Rakovníku školu

Kraje: Středočeský / kir / ČTK / 13. září 2019 10:29
Československá církev husitská zřídí v Rakovníku školu

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative commons

Rakovník -

V Rakovníku vznikne církevní základní škola, zřizuje ji Pražská diecéze Církve československé husitské. Výuku má zahájit příští rok v září. Provoz školy nebude vyžadovat peníze z rozpočtu Rakovníka. ČTK o tom dnes informoval mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Škola bude využívat prostor vily ve Wintrově ulici, vila patří Církvi československé husitské. "Církevní Základní škola M. J. Husa bude školou rodinného typu se dvěma třídami pro žáky 1. až 5. ročníku, ve kterých se budou vzdělávat věkově smíšené skupiny s možným zaměřením na děti se specifickými potřebami, děti nadané a děti z národnostních menšin, pro které je vzdělávání ve třídě s vysokým počtem žáků komplikované," uvedl mluvčí.

Město Rakovník zřizuje tři základní školy, celkově mají kapacitu přibližně 2200 žáků a dojíždí do nich i děti z okolních obcí.

Nová základní škola vznikla od letošního září například v Kladně, má montessori zaměření. Nastoupily do ní zhruba dvě desítky prvňáků a druháků. Škola je pobočkou ZŠ s MŠ Montessori Slaný.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 958)