Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Synod Českobratrské církve evangelické bude zahájen poslední květnový den

Domácí zpravodajství

Synod Českobratrské církve evangelické bude zahájen poslední květnový den

ČCE / mn / 29. 5. 2018 22:34

4. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické (ČCE) se koná ve dnech 31. května – 2. června  v Litomyšli. Pracovní jednání bude probíhat v Zámeckém pivovaru (Evropské školicí centrum o.p.s.), Jiráskova 133, Litomyšl. První jednání začne ve čtvertek 31. 5. v 13.30 hodin. Bohoslužby, při nichž budou představeni noví církevní pracovníci, se budou konat ve čtvrtek od 18.30 hodin v kostele Nalezení sv. Kříže na Zámeckém návrší. 

Ze světa

Americká zpráva o náboženských svobodách kritizuje KLDR. Zmiňuje i případ českého misionáře Jaška

ČTK / mn / 29. 5. 2018 22:37

Americká zpráva o náboženských svobodách kritizuje KLDR. Zmiňuje i případ českého misionáře Jaška V Severní Koreji je podle americké vlády z politických důvodů vězněno v táborech 80.000 až 120.000 lidí. Uvádí to dnes zveřejněná výroční zpráva ministerstva zahraničí USA o stavu náboženských svobod ve světě za rok 2017. Zpráva, vydávaná každoročně už 20 let, hodnotí míru svobody vyznání v zemích, které Washington v tomto ohledu považuje za problematické.

Domácí zpravodajství

Hnutí pro život ČR připravuje v parlamentu setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“

Vlastní zpráva / 29. 5. 2018 12:22

Hnutí pro život ČR připravuje v parlamentu setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“ Hnutí pro život ČR připravuje setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“, které by měl letos v červnu v Parlamentu České republiky uspořádat Výbor pro zdravotnictví spolu s Výborem pro sociální politiku.

Domácí zpravodajství

Halík: I svaté symboly náboženství se zneužívají k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým

Vlastní zpráva / 29. 5. 2018 9:35

Halík: I svaté symboly náboženství se zneužívají k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým Víkendové uvedení kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí v rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, okomentoval v anketě pro Lidové noviny také Tomáš Halík. Římskokatolickému knězi a teologovi se hra sice také nelíbila, ale podle něj cílem podobných představení není se líbit a bavit, nýbrž provokovat k myšlení.

Domácí zpravodajství

Divadelní asociace podpořila šéfa ND Brno v uvedení radikální hry. Padají trestní oznámení

ČTK / 29. 5. 2018 7:23

Divadelní asociace podpořila šéfa ND Brno v uvedení radikální hry. Padají trestní oznámení Asociace profesionálních divadel, která sdružuje tři desítky českých scén, podpořila postoj ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera ve věci uvedení inscenace Naše násilí a vaše násilí. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. V rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno hru o víkendu uvedlo divadlo Husa na provázku. Hra vzbudila odpor, debaty vyvolávala už před uvedením. Samotné představení narušila skupina lidí, řešila to policie.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 902)