Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ruský soud poslal na šest let za mříže dánského jehovistu

Ze světa

Ruský soud poslal na šest let za mříže dánského jehovistu

ČTK / 7. 2. 2019 17:15

Ruský soud  poslal na šest let za mříže Dána Dennise Christiansena, který byl v Rusku zadržen jako první člen náboženské společnosti Svědci Jehovovi. Ta je v Rusku zakázaná jako extremistická organizace. Ještě před vynesením verdiktu Christiansen podle novinářů v soudní síni vykřikl, že doufá, že v Rusku budou respektovat právo na svobodu vyznání. 

Ze světa

Vatikán je ochotný sehrát ve Venezuele úlohu zprostředkovatele

ČTK / 6. 2. 2019 11:08

Vatikán je ochotný sehrát ve Venezuele úlohu zprostředkovatele Vatikán je ochotný sehrát ve Venezuele úlohu zprostředkovatele, pokud o to požádají obě strany. Nejprve však musejí být podniknuty předběžné kroky k jejich sblížení. Podle agentury Reuters to včera řekl papež František v letadle při návratu z návštěvy Spojených arabských emirátů.

Ze světa

Papež připustil případy sexuálního zneužívání jeptišek kněžími

ČTK / 6. 2. 2019 11:05

Papež připustil případy sexuálního zneužívání jeptišek kněžími Papež František včera v letadle při návratu z návštěvy Spojených arabských emirátů připustil, že dochází k sexuálnímu zneužívání jeptišek kněžími, zmínil i případ, kdy si z nich udělali sexuální otrokyně.

Ze světa

Papež na závěr návštěvy v Emirátech celebroval mši na stadionu

ČTK / 5. 2. 2019 15:05

Papež na závěr návštěvy v Emirátech celebroval mši na stadionu Papež František dnes na závěr své třídenní návštěvy Spojených arabských emirátů odsloužil mši pod širým nebem v Abú Zabí, podle odhadu organizátorů se jí účastnilo na 170.000 lidí, včetně několika tisíc muslimů. Informovala o tom agentura AFP s tím, že tak velké veřejné shromáždění je v emirátech nevídané.

Ze světa

Vatikán a Al-Azhar chtějí společně bojovat proti extremismu

ČTK / 4. 2. 2019 21:25

Vatikán a Al-Azhar chtějí společně bojovat proti extremismu Vatikán a mešita Al-Azhar, považovaná za sídlo hlavy sunnitského islámu, podepsaly za papežovy návštěvy Spojených arabských emirátů dokument o společném boji proti extremismu. Hlava Al-Azharu šajch Ahmad Tajib ve svém příspěvku vyzval muslimy žijící na Blízkém východě, aby přijali místní komunity křesťanů. 

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1348)