Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikán: Smlouva s Čínou do konce měsíce podepsaná nebude

Ze světa

Vatikán: Smlouva s Čínou do konce měsíce podepsaná nebude

ČTK / 30. 3. 2018 11:42

Vatikán popřel, že historická smlouva s Pekingem ohledně jmenování biskupů v Číně bude podepsána do konce měsíce, jak tvrdil jeden z biskupů čínské státní církve. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na mluvčího Vatikánu Grega Burkea.

Domácí zpravodajství

Na Velký pátek si křesťané připomínají ukřižování Krista. Papež se modlil v Koloseu

ČTK / 30. 3. 2018 10:54

Na Velký pátek si křesťané připomínají ukřižování Krista. Papež se modlil v Koloseu Křesťané si dnes připomínají ukřižování Ježíše Krista, je Velký pátek. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. Obřady na památku jeho umučení chystají katolické kostely i evangelické sbory. Velký pátek je letos v Česku třetím rokem státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

Domácí zpravodajství

Na Zelený čtvrtek katolické zvony odlétnou do Říma, evangelické se rozezní za čínské křesťany

Vlastní zpráva / 29. 3. 2018 0:00

Na Zelený čtvrtek katolické zvony odlétnou do Říma, evangelické se rozezní za čínské křesťany Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť symbolicky "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu. To ale neplatí pro zvony evangelických kostelů, respektive i evangelíci tuto tradici respektují, nicméně není pro ně problém ji z nějakého důvodu porušit.

Ze světa

Památku zavražděné židovské ženy přišly uctít tisíce Francouzů

ČTK / 28. 3. 2018 23:33

Památku zavražděné židovské ženy přišly uctít tisíce Francouzů Tisíce Francouzů přišly dnes vpodvečer na pařížské náměstí Nation, odkud vyšel pietní průvod na počest zavražděné pětaosmdesátileté židovky Mireille Knollové. Podle deníku Le Parisien pochodovalo alespoň 10.000 lidí, v čele s několika ministry a dalšími osobnostmi. Rozruch vyvolal příchod šéfky Národní fronty (FN) Marine Le Penové a lídra krajně levicového uskupení Nepodrobená Francie Jeana-Luca Mélenchona, které organizátoři z Rady židovských institucí ve Francii (Crif) na shromáždění nechtěli.

Domácí zpravodajství

Do katolických kostelů se vracejí postní kasičky. Evangelíci pak vybírali na syrské uprchlíky

Vlastní zpráva / 27. 3. 2018 21:42

Do katolických kostelů se vracejí postní kasičky. Evangelíci pak vybírali na syrské uprchlíky Do katolických kostelů po celé republice vrací věřící od Květné neděle desetitíce postních kasiček, do kterých střádali v postním období peníze pro potřebné. Lidé si kasičky v polovině února rozebrali v kostelech a charitách. Také Diakonie Českobratrské církve evangelické vyhlásila postní sbírku a to na syrský uprchlický tábor v jordánském Zátarí. Lidé, které z domovů vyhnala válka v Sýrii, tu tráví mnohdy už šestý rok.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
13%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
11%
 
(Počet hlasů celkem: 55)