Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Dánsko zrušilo zákon proti rouhání, končí tím i proces s paličem koránu

Ze světa

Dánsko zrušilo zákon proti rouhání, končí tím i proces s paličem koránu

ČTK / 3. 6. 2017 14:51

Dánský parlament v pátek zrušil staletý a málo využívaný zákon proti náboženskému rouhání. Skončí tak proces proti muži, jenž před dvěma lety spálil korán. Postižitelné ale zůstávají výroky a činy, které ohrožují nebo ponižují skupiny osob kvůli jejich vyznání. Ze 101 přítomných poslanců hlasovalo pro zrušení zákona 74.

Výběr Christnetu

Portál Christnet.eu nemá peníze na další provoz. Prosíme, podpořte nás

Vlastní zpráva / 2. 6. 2017 12:02

Portál Christnet.eu nemá peníze na další provoz. Prosíme, podpořte nás Magazín Christnet nemá finanční prostředky na další provoz. Na obou našich transparentních účtech je něco málo přes čtyři tisíce korun, což nestačí na pokrytí platby za agenturní zpravodajství ČTK (2165 Kč měsíčně) a vyplacení honorářů autorům, redaktorům a editorům.

Ze světa

Papež František přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické

ČTK / 2. 6. 2017 11:28

Papež František  přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické Papež František ve středu při generální audienci přijal delegaci českých poutníků a požehnal obraz Panny Marie Lidické českého malíře Zdirada Čecha. Obraz, který bude posléze trvale vystaven Římě, přivezla česká delegace u příležitosti 75. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. V delegaci jsou i dvě ženy, které tuto tragédii přežily.

Domácí zpravodajství

Do nemocnic nastoupí řada nových kaplanů

kš / 1. 6. 2017 23:50

Do nemocnic nastoupí řada nových kaplanů V pátek 2. června  od 15 hodin proběhne v Praze na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy slavnostní zakončení již třetího běhu kursu Nemocniční kaplan. 200 hodinový kurs organizovala ETF ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a s podporou jednotlivých církví v ČR. Úspěšné absolvování kursu je podmínkou pro práci duchovních ve zdravotnických zařízeních.

Domácí zpravodajství

Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny

ČT 24 / 1. 6. 2017 12:10

Bývalý šéf kanceláře českobratrské církve Kocanda se stal ředitelem Národní knihovny Novým generálním ředitelem Národní knihovny bude podle České televize Martin Kocanda. Ve středu ho jmenoval ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Bývalý vězeňský kaplan a vedoucí tajemník ústřední kanceláře Českobratrské církve evangelické vystřídá v čele knihovny památkáře Petra Kroupu. Jmenování Kocandy vyvolalo protesty odborářů, podle nich nemá náležité odborné zkušenosti, píše server ČT24.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)