Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Arcibiskup z Canterbury je syn Churchillova tajemníka

Ze světa / vlu / ČTK / 9. dubna 2016 12:44
Arcibiskup z Canterbury je syn Churchillova tajemníka

Justin Welby
Autor: catholicnews.org.uk / M. Mazur / Creative Commons

Londýn - Arcibiskup z Canterbury Justin Welby oznámil, že je biologický syn osobního tajemníka Winstona Churchilla. Vyplývá to z testu DNA, který si nechal udělat. Nejvyšší duchovní představitel anglikánské církve tak potvrdil informaci, která se objevila v pátek v britském tisku.

"Minulý měsíc jsem zjistil, že můj biologický otec není Gavin Welby, ale je to ve skutečnosti Sir Anthony Montague Browne. Je to pro mne obrovské překvapení," prohlásil šedesátiletý Welby, který vede 85 milionů příslušníků anglikánské církve.

Welby uvedl, že jeho matka Jane Williamsová a již zesnulý Gavin Welby byli v jeho dětství alkoholici. Matka se ale "alkoholu nedotkla již více než 48 let", dodal.

Welbyho matka v reakci na zprávu řekla, že ona a Gavin Welby měli "krátké, nefunkční manželství". Test DNA, jenž odhalil pravého otce jejího syna, byl ale pro ni "téměř neuvěřitelný šok".

"Ačkoli moje vzpomínky na tehdejší události jsou jen matné, přiznávám, že ve dnech před mým velmi náhlým sňatkem, jsem - po vydatné podpoře alkoholem na obou stranách - spala s Anthonym Montaguem Brownem," citovala Williamsovou agentura Reuters. Dodala, že syn se narodil devět měsíců po její svatbě s Welbym v roce 1955 a že v roce 1958 byl s manželstvím konec.

"Objevuji, kdo jsem, skrze Ježíše Krista, a nikoli skrze genetiku, a moje identita v něm se nikdy nezmění," prohlásil arcibiskup Welby.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 758)