Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Missa ecumenica připomené páté výročí teroristického útoku z 11. září

Archiv zpráv / kir / ERC / 28. srpna 2006 2:00
Praha - Dne 11. září 2006 od 19:30 hod. se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční světová premiéra unikáního uměleckého projektu MISSA ECUMENICA. Projekt, pořádaný pod záštitou primátora hlavního města Prahy, MUDr. Pavla Béma, je věnovaný vzpomínce 5. výročí teroristického útoku na USA, jako připomenutí všech obětí a pozůstalých z teroristických útoků a válek.

Projekt je výsledkem dlouhodobé tvůrčí spolupráce autora hudby, Jaromíra Vogela a výtvarnice, režisérky a choreografky, Zdeňky Čechové. Síla díla je především v symbióze hudby a obrazu, ve vyjádření následků válek, neštěstí postižených a v tiché pokoře modliteb věnovaných obětem a pozůstalým.

Svůj životní optimismus, víru ve vítězství dobra nad zlem, vyjádřili autoři v závěrečné části projektu, v naději ve vzájemné porozumění lidstva, bez rozdílu tradic či nazírání, v touze po zemi bez válek a násilí, zemi pro celé lidstvo, zemi nazývané ECUMENA. Celé dílo má monumentální charakter, jak svým hudebním výrazem, který lze přirovnat k symfonickým básním mistrů, tak svým nadčasovým obsahem, vizuální formou a mezi-národním přesahem. Vizualizace bude prezentována velkoplošnou projekcí, s nejrůznějšími počítačovými efekty a animacemi.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk.net
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s narovnáním práv stejnopohlavních párů ve svazku nazvaném partnerství, místo manželství?
Ano
43%
 
Ano, ale bez možnosti osvojení dětí
7%
 
Ne, jsem pro název manželství
9%
 
Nesouhlasím s těmito svazky
35%
 
Současný zákon o registrovaném partnerství bych neměnil
6%
 
(Počet hlasů celkem: 275)