Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Za prince Philipa se konala pietní bohoslužba, sobotní pohřeb odvysílá televize

Ze světa

Za prince Philipa se konala pietní bohoslužba, sobotní pohřeb odvysílá televize

Vlastní zpráva / 12. 4. 2021 11:59 / TIP REDAKCE

V  katedrále v  Canterbury se v  neděli konala pietní vzpomínka za prince Philipa, který v  pátek zemřel ve věku 99  let. Princ  byl od roku 1947  manželem britské královny Alžběty II, za druhé světové války se vyznamenal během působení u  námořnictva.

Ze světa

Papež sloužil bohoslužbu s vězni a uprchlíky

ČTK, red. / 12. 4. 2021 11:22

Papež sloužil bohoslužbu s vězni a uprchlíky Papež František v neděli opustil Vatikán, aby v římském chrámu sloužil na svátek božího milosrdenství liturgii ve společnosti vězňů a uprchlíků. Bohoslužby v kostele Santo Spirito in Sassia, ležícím pár kroků od Vatikánu, se zúčastnilo jen asi 80 lidí kvůli omezením přijatým proti šíření nákazy koronavirem.

Ze světa

Francouzská policie zadržela duchovní kvůli nedodržování rozestupů v kostele

ČTK, red. / 9. 4. 2021 17:23

Francouzská policie zadržela duchovní kvůli nedodržování rozestupů v kostele V policejní vazbě skončili ve Francii kněz a další duchovní kvůli nedodržování rozestupů a dalších protiepidemických pravidel při sobotní velikonoční liturgii v pařížském kostele svatého Evžena a svaté Cecilie. Pařížská prokuratura dnes podle agentury DPA uvedla, že jsou podezřelí z úmyslného ohrožení zdraví ostatních. 

Ze světa

Papež vyzval MMF a Světovou banku k novému modelu, v němž trhy budou sloužit obecnému blahu

ČTK / 9. 4. 2021 10:16 / TIP REDAKCE

Papež vyzval MMF a Světovou banku k novému modelu, v němž trhy budou sloužit obecnému blahu Papež František v dopise adresovaném jarnímu zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), které se koná tento týden, vyzval jeho účastníky k solidaritě při rozdělování vakcín proti covidu-19 a k odpuštění části dluhů nejchudším zemím.

Domácí zpravodajství

Mezinárodní den Romů se připomíná již 50 let. Kvůli odlišnému kalendáři je i Den holocaustu

Vlastní zpráva / 8. 4. 2021 12:37

Mezinárodní den Romů se připomíná již 50 let. Kvůli odlišnému kalendáři je i  Den holocaustu 8. dubna si Romové na celém světě připomínají svůj den. Přesně před padesáti lety – 8. dubna 1971 – se v Londýně na kongresu sešli delegáti z různých zemí, aby přijali společnou podobu romské vlajky, dohodli se na znění mezinárodní romské hymny Gejľem, gejľem a ujednotili se na preferenci označení Rom před dřívějším hanlivým „Cikán“.

Článek měsíce

Za Františkem Líznou

Michal Černý / 7. 3. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vlastníte nějakou z kryptoměn?
Ano
11%
 
Ne
57%
 
Nerozumím, jak fungují
12%
 
Nemám o ně zájem
20%
 
(Počet hlasů celkem: 176)