Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Film polské režisérky A. Hollandové Hranice o uprchlické krizi získá cenu ve Vatikánu

Ze světa

Film polské režisérky A. Hollandové Hranice o uprchlické krizi získá cenu ve Vatikánu

ČTK / 26. 9. 2023 17:28 / TIP REDAKCE

Film polské režisérky Agnieszky Hollandové Hranice, který u příležitosti uvedení v Polsku ostře kritizovala tamní vláda, získá ocenění ve Vatikánu. Během premiérového víkendu se snímek v Polsku stal nejúspěšnějším filmem. ČTK to za tvůrce snímku dnes sdělila Zuzana Janáková.  

Ze světa

Vigilii za synodu budou křesťané slavit s Františkem, patriarchou Bartolomějem i arcibiskupem Welbym

together2023.net / 26. 9. 2023 1:35 / TIP REDAKCE

Vigilii za synodu budou křesťané slavit s Františkem, patriarchou Bartolomějem i arcibiskupem Welbym Papež František vyzval křesťany různých denominací, aby se k němu 30. září připojili v modlitbě a svěřili průběh zasedání 16. řádného generálního shromáždění synody katolické církve Duchu svatému.  Ekumenické vigilii na Svatopetrském náměstí bude předsedat papež František za přítomnosti patriarchy Bartoloměje, canterburského arcibiskupa Justina Welbyho a mnoha dalších církevních představitelů stejně jako tisíců dalších křesťanů.  

Ze světa

Představitelé katolické církve ve Švýcarsku chtějí ustanovit speciální soud pro sexuální násilí

ČTK / 24. 9. 2023 7:20

Představitelé katolické církve ve Švýcarsku chtějí ustanovit speciální soud pro sexuální násilí Katoličtí biskupové ve Švýcarsku chtějí ustanovit speciální církevní soud, který by se zabýval případy sexuálního násilí v církevním prostředí. Napsala to agentura AFP.

Ze světa

Papež František ve francouzské Marseille sloužil bohoslužbu a setkal se i s Makronem

ČTK, red. / 23. 9. 2023 22:19

Papež František ve francouzské Marseille sloužil bohoslužbu a setkal se i s Makronem Papež František se dnes odpoledne ve francouzském městě Marseille zúčastnil bohoslužby s několika desítkami tisíc věřících, kteří zaplnili stadion Vélodrome, kde obvykle hrají fotbalisté Olympique Marseille. Papež věřící vyzval, aby se modlili za oblasti postižené válkou a ukrajinský lid. Před tím zdůraznil, že běženci, kteří riskují své životy na moři, aby se dostali do Evropy, "nejsou invazí". Liturgie se zúčastnil i francouzský prezident Emmanuel Macron, což vzbudilo kritiku.

Domácí zpravodajství

Vedení KTF omezilo Petráčkovi vstup na pracoviště. Kdo bude učit jeho předmět stále není jasné

Vlastní zpráva / 22. 9. 2023 21:04

Vedení KTF omezilo Petráčkovi vstup na pracoviště. Kdo bude učit jeho předmět stále není jasné Profesor Tomáš Petráček má od dnešního dne vedením Katolické teologické fakulty omezený přístup na pracoviště. Docházet tam může pouze v souvislosti s prací s doktorandy, vyplývá to z dokumentu, který historikovi včera při osobní schůzce předal proděkan pro vědu Jakub Jinek.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 942)