Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Redakce

konktakt na redakci: magazin(zavináč)christnet.c

 

Jan Kirschner

JanKirschner(zavináč)seznam.cz

Výkonný vedoucí magazínu Christnet.eu

Je presbyterem Českobratrské církve evangelické. Blízko má i ke katolické a anglikánské tradici. Absolvoval Stavební fakultu ČVUT v Praze a Evangelickou teologickou fakultu UK v Praze (bakalářské studium Teologie křesťanských tradic). Studoval i na Katolické teologické fakultě UK v Praze a St. Patrick´s college v irském Maynooth, kde psal práci o liturgickém prostoru.

Novinářské zkušenosti

Během studia teologie absolvoval seminář o mediální práci pod vedením šéfredaktora časopisu AD Josefa Beránka, který ukončil prací na skautském deníku Mons. Reinsberga (“Moje archa úmluvy“ - nakladatelství Junák). Absolvoval semestrální kurs žurnalistiky na VŠOP v Praze. Příležitostně přispívá do církevního tisku. Podílel se i na projektu místního ekumenického zpravodaje.

Ekumenické iniciativy

Zajímá se o teologii v její ekumenické perspektivě. Organizačně vypomáhal při mezináboženských setkáních “People and Religions“ pořádaných komunitou San Egidio v Římě, Padově a v Lisabonu. Krátce žil v mírové komunitě “Cornerstone“ v Severním Irsku (Belfast) a zúčastnil se Evropského ekumenického shromáždění v rakouském Grazu (1997) a rumunském Sibiu (2007). Angažuje se i v ekumenické spolupráci na místní úrovní. Je sympatizantem evangelické liturgické iniciativy a členem Společnosti křesťanů a Židů.

 

 

Jan Uhlíř

Vedoucí vydání, redaktor a editor zpravodajství magazínu Christnet.eu uhlir(zavináč)christnet.cz

Vystudoval Evangelickou teologickou fakultu Praze. Pracoval jako truhlář. Nyní je zaměstnán v charitě Naděje. Věnuje se překládání. Žije v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě. Člen Církve bratrské.

 

 

Vít Luštinec

lustinec(zavináč)gmail.com

Redaktor a editor zpravodajství

Vystudoval obor Grafická tvorba-multimédia na UHK. Je autorem nového grafického vzhledu portálu. Je studentem oboru Teologie křesťanských tradic na Institutu ekumenických studií v Praze.

 

Externí spolupracovníci

Daniel Bartoň

barton.dan(zavináč)gmail.com

Editor a dopisovatel magazínu Christnet.eu

Autor je advokátem v Praze a odborným asistentem na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Ve svém výzkumu se zaměřuje na právní regulaci náboženství a projevy náboženské svobody ve veřejné sféře. Kromě práv studoval Teologii křesťanských tradic na Institutu ekumenických studií v Praze. Pro rozšíření obzorů absolvoval studijní pobyty v Aténách, Paříži a Cambridge.
 
Poznatky nabyté v rámci akademické činnosti, vládního a komerčního sektoru se snaží propojovat s činností v neziskových organizacích. Věnuje se především ekumenismu, mezináboženskému dialogu a vzdělávání mladých lidí v oblasti lidských práv.
Pro Christnet.eu zpracovává především problematiku náboženské svobody a lidských práv ve světle judikatury evropských soudů a dění na světové scéně. Chápe se také role dopisovatele ze zemí, kde se v danou chvíli nachází či kde nějakou dobu žil (Řecko, Francie, Velká Británie).
 
 
 

Michal Černý

michal.bigy(zavináč)gmail.com

Římský katolík, publicista a student (PřF MU a CMTF UP). Zabývá se vlivem Internetu a informačních technologií vůbec na společnost. Publikuje v řadě tištěných i elektronických médiích. Pro Magazín Christnet připravil sérii úvah o fundamentální liturgice, svatém Pavlovi, ale věnuje se i jiným tématům. Čas od času má na starosti týdenní vydání magazínu.

  

 

Hana Farná

farna.hana(zavináč)vfn.cz

Komentátorka

  

 
 

Petr Živný

Dopisovatel v Itálii

preachingpz(zavináč)yahoo.it

Autor je psycholog-psychoterapeut a teolog. Působí t.č. v Miláně.

 
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

 • Články dle autorů
 • Anketa

  Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
  Ano
  48%
   
  Spíše ano
  2%
   
  Ne, je příliš radikální
  15%
   
  Synodální proces vůbec nepodporuji
  35%
   
  (Počet hlasů celkem: 275)