Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Cisterciácká klášterní krajina Vyšší Brod získala ocenění Evropské dědictví

Domácí zpravodajství

Cisterciácká klášterní krajina Vyšší Brod získala ocenění Evropské dědictví

ČTK / 16. 4. 2024 23:48

Cisterciácká klášterní krajina Vyšší Brod dostala ocenění Evropské dědictví. Je to poprvé, kdy tuto cenu získala pamětihodnost v jižních Čechách. 

Domácí zpravodajství

Nový olomoucký arcibiskup chce být nablízku kněžím a lidem

ČTK / 13. 4. 2024 16:00 / TIP REDAKCE

Nový olomoucký arcibiskup chce být nablízku kněžím a lidem Lidé nemají Boha pouze pro chvíle nemoci a těžkých životních zkoušek, ale i pro běžný život. Novinářům to dnes řekl nový olomoucký arcibiskup Josef Nuzík, kterého v katedrále svatého Václava v Olomouci apoštolský nuncius v ČR Jude Thaddeus Okolo před zraky tří tisícovek věřících uvedl do úřadu. 

Ze světa

Katolická církev v Portugalsku se chystá odškodnit oběti sexuálního násilí

ČTK / 13. 4. 2024 15:57

Katolická církev v Portugalsku se chystá odškodnit oběti sexuálního násilí Katolická církev v Portugalsku se chystá odškodnit oběti sexuálního násilí, které bylo spácháno v jejím prostředí. Portugalští biskupové schválili vznik speciálního fondu, ze kterého se bude odškodnění vyplácet, informovaly zahraniční agentury. Částku stanoví speciální komise. Podle loňské zprávy nezávislé komise bylo v Portugalsku v prostředí katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužito nejméně 4800 nezletilých.

Ze světa

Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie

ČTK / 13. 4. 2024 15:57

Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie Papež František v září vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie, kde navštíví Indonésii, Papuu Novou Guineu, Východní Timor a Singapur. Oznámil to vatikánský mluvčí Matteo Bruni. 

Ze světa

V Izraeli stále žije přes sto tisíc přeživších holokaustu. Německo jim navýší pomoc

ČTK / 12. 4. 2024 13:16

V Izraeli stále žije přes sto tisíc přeživších holokaustu. Německo jim navýší pomoc Německo poskytuje přeživším holokaustu přes miliardu dolarů a pomoc ještě navýši. Řadu z nich, kterých v Izraeli zůstává asi 120.000, zasáhly teroristické útoky palestinského hnutí Hamás loni v říjnu. Někteří utrpěli zranění, jiní se ukrývali a museli opustit své domovy. Platba je ze strany Německa vyjádřením solidarity.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)