Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Deus caritas est je nejprodávanějším dokumentem poslední doby

Archiv zpráv / ath / ČBK / 5. února 2007 1:00
Vatikán - První encyklika papeže Benedikta XVI. "Deus caritas est" - Bůj je láska (2005) je jedním z nejprodávanějších papežských dokumentů. Dokument papeže Benedikta XVI., dřívějšího kardinála Josepha Ratzingera, byl vydán již potřetí v jeho rodné němčině, třetí vydání již vyšlo i ve španělštině. V Itálii již bylo prodáno na 1,5 milionu výtisků. Poprvé v moderní historii byla také znovu vydána původní latinská verze, protože první náklad 1.000 kusů byl rozebrán během dvou měsíců.

Do češtiny přeložil encykliku o křesťanské lásce v únoru loňského roku prof. Ctirad Václav Pospíšil. K dnešnímu dni vyšlo v nakladatelství Paulínky 13 tisíc výtisků, 4. dotisk na konci loňského roku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 545)