Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Policie v Krupce rozehnala ekumenické shromáždění

Archiv zpráv / vlu / Vlastní zpráva / 12. dubna 2011 2:00

Krupka - Krupka V sobotu 9. dubna v Krupce u Ústí nad Labem zhruba 700 policistů násilně rozehnalo náboženské shromáždění s ekumenickou bohoslužbou, které se konalo na sídlišti Maršov, v místě průchodu členů a sympatizantů Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS - nástupce rozpuštěné Dělnické strany). Při protestech bylo zraněno šest lidí. Postup policistů při zákroku prošetří odbor vnitřní kontroly krajského policejního ředitelství.

DSSS již dříve ohlásila na všechny dubnové soboty protestní pochody, jejich cílem je prý upozornit na případ dvanáctiletého chlapce napadeného a znásilněného dvěma mladými Romy. Aby pochodu zabránili, uspořádali v místě pochodu řecko-katolický duchovní Ludvík Šťastný a farář Českobratrské církve evangelické Pavel Šindler ekumenickou bohoslužbu, které nepodléhá zákonu o ohlašovací povinnosti. Policie po několika výzvách shromáždění rozehnala a umožnila tak pokračování pochodu zhruba 150 demonstrantů DSSS. Dle policie a jejího právního výkladu je totiž ohlášené shromáždění nadřazeno neohlášenému shromáždění, i když toto druhé shromáždění ze zákona ohlašovací povinnost nemá.

Účastníci modlitebního setkání ovšem nepovažují zásah policie za adekvátní. „Mohli nás obejít. Prakticky to tam šlo, tam měli místo. Mohli udělat kolem nás kordon a je provést. Jestli jich bylo 50, tak jich bylo moc. Nečekal jsem, že policie vrazí do kněze a bude ho strkat před sebou a před něj házet dělobuchy,“ uvedl řecko-katolický kněz Šťastný pro server Romea.cz.

O adekvátnosti zásahu policie není přesvedčen ani Joel Ruml, synodní senior Českobratrské církve evangelické, který na stránkách e-cirkev.cz zveřejnil vyjádření, v tom mimo jiné píše: ”Byl jsem překvapen, že Policie ČR proti tomuto shromáždění zasáhla a podporuji všechny ty, kdo žádají posouzení jejího zásahu nejen z hlediska zákonů České republiky, ale též vhodnosti zásahu proti pokojnému náboženskému shromáždění.“

Foto: Romea.cz

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
23%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
23%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 230)