Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Synod Českobratrské církve evangelické bude jednat v prostorách Emauzského kláštera

Archiv zpráv / kir / ČCE / 7. června 2012 2:00
Praha - Od 7. do 10. června 2012 bude v Praze v prostorách Emauzského kláštera (Vyšehradská 49, Praha 2) probíhat 2. zasedání 33. synodu Českobratrské církve evangelické. Zasedání synodu bude zahájeno v kostele ČCE na pražských Vinohradech bohoslužbami, při kterých bude kázat předseda synodu, farář Jiří Gruber. V rámci bohoslužeb zazní pozdravy ekumenických hostů z České republiky a zahraničí, pozdrav ministryně kultury a budou představeni nově ordinovaní v církvi.

Vlastní zasedání synodu začne v pátek v 8:00 hodin v Emauzích a bude pokračovat až do sobotních večerních hodin. Jednání jsou veřejnosti přístupná, pokud předsednictvo synodu neurčí jinak.

Rovněž zakončení synodu proběhne při závěrečných bohoslužbách v pražském sboru na Smíchově (Na Doubkové 8, Praha 5). Kazatelem bude Thomas Wipf, prezident Společenství evangelických církví v Evropě (GEKE).

Podrobný program jednání synodu je k dispozici zde.

Kromě zahajovací bohoslužby synodu dnes evangelíci spolu s "husity" pořádají ekumenickou bohoslužbu podle Limské liturgie, s Večeří Páně a kázáním na téma o naději. Káže: Jiří Ort, vysluhuje: Daniel Majer. Bohoslužba se koná v kostele u Martina ve zdi v Praze od 19:30h. Evangelíci i Církev československá husitská zpravidla zvou ke stolu Páně všechny pokřtěné bez rozdílu církevní příslušnosti.

Limská liturgie vznikla v roce 1982 na zasedání Světové rady církví v peruánské Limě. Jeho účastníci tehdy na závěr jednání slavili společně Večeři Páně. Použili přitom formuláře, které k tomu přichystalo několik teologů vedených Maxem Thurianem z Taizé. Snažili se o takovou podobu bohoslužeb, která by nikoho z účastníků nepohoršila, ale ani nezanechala s pocitem, že při nich něco podstatného chybí.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Bude nová vláda vstřícnější k postojům křesťanů?
Ano
70%
 
Spíše ano
7%
 
Ne
12%
 
Spíše ne
11%
 
(Počet hlasů celkem: 74)