Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Soud: Evangelický farář se musí omluvit bývalému vysokému funkcionáři KSČ

Archiv zpráv / jf / Vlastní zpráva / 29. září 2005 2:00

Brno - Evangelický farář Michal Šimek se podle dnešního, zatím nepravomocného rozhodnutí brněnského krajského soudu, musí písemně omluvit bývalému vedoucímu tajemníkovi krajského výboru KSČ v Jihlavě Miroslavu Holzbauerovi. Šimek totiž médiím řekl, že má důvodné podezření, že Holzbauer je z pozice své bývalé funkce spoluzodpovědný za vraždu třech funkcionářů KSČ v Babicích v roce 1951. Tato vražda vyvolala sérii politických procesů, ve kterých bylo odsouzeno k smrti 11 lidí, mezi nimi také tři katoličtí kněží.

Podle rozhodnutí soudu žalovaný Michal Šimek "nese plnou zodpovědnost za zveřejněná tvrzení, která jsou tak zásadní, že  jimi došlo k zásahu do osobnostních práv". Podle soudu se pak jako dostatečné zadostiučinění jeví písemná omluva. Další Holzbauerův požadavek na odškodnění ve výši 100.000 korun soudce Miloš Holeček zamítl.

Michal Šimek zatím neví, jestli se proti rozhodnutí soudu odvolá. "Je to zatím příliš čerstvé, musím si nejprve pořádně pročíst odůvodnění rozsudku, promyslet to, a potom se teprve rozhodnu," řekl Magazínu ChistNet.cz.

Další informace k této kauze naleznete v článku Evangelický farář stane před soudem.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
5%
 
ne
27%
 
(Počet hlasů celkem: 311)