Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Polský kardinál Wyszyński bude blahořečen příští rok v létě

Ze světa

Polský kardinál Wyszyński bude blahořečen příští rok v létě

ČTK / 23. 10. 2019 12:55

Kardinál Stefan Wyszyński, který stál v čele polské katolické církve za nejtužšího komunismu, bude blahořečen 7. června příštího roku. Obřad na Pilsudkého náměstí ve Varšavě vykoná papežský vyslanec, kardinál Giovanni Angelo Becciu, který stojí v čele Kongregace pro blahořečení a svatořečení.

Domácí zpravodajství

Letošní téma Modlitby za domov vyzývá před blížícím se 30. výročím Sametové revoluce k jednotě

www.ekumenickarada.cz / 23. 10. 2019 11:13

Letošní téma Modlitby za domov vyzývá před blížícím se 30. výročím Sametové revoluce k jednotě Organizátoři Modlitby za domov, tradiční akce pořádané Ekumenickou radou církví, si za hlavní téma letošního ročníku zvolili heslo „Patříme k sobě!“ Chtějí na základě společného duchovního dědictví připomenout, že je mnoho toho, co nás spojuje. Modlitba se tradičně koná na státní svátek vzniku první československé republiky 28. října. 

Ze světa

Účastníci panamazonské synody obnovili pakt církve pro chudé z katakomb

vatikannews.va / 23. 10. 2019 10:04

Účastníci panamazonské synody obnovili pakt církve pro chudé z katakomb Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“.

Ze světa

Vatikánu prý hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí novinář

ČTK / 22. 10. 2019 20:52

Vatikánu prý hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí novinář Papež František se potýká s těžkou finanční krizí v církevním státě, kterému možná už za čtyři roky bude reálně hrozit bankrot. Ve své nové knize nazvané Giudizio Universale (Poslední soud) to tvrdí italský investigativní novinář Gianluigi Nuzzi. Ten své závěry vyvozuje z několika tisíc dosud nezveřejněných dokumentů a z rozhovorů s představiteli Vatikánu.

Domácí zpravodajství

Zádušní mše v katedrále sv. Víta připomněla oběti heydrichiády

ČTK / 21. 10. 2019 7:00

Zádušní mše v katedrále sv. Víta připomněla oběti heydrichiády Zástupci církví, armády, válečných veteránů, sokolů a dalších organizací se v sobotu v katedrále svatého Víta poklonili památce tří stovek příbuzných a spolupracovníků parašutistů, kteří se v květnu 1942 podíleli na provedení atentátu na zastupujícího říšského prorektora Reinharda Heydricha. Podobně jako v předchozích letech za ně v chrámu arcibiskup Dominik Duka sloužil zádušní mši.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
11%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
89%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 88)